MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DALAMAN VE ORTACA'DA OKULLAR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANIYOR

Okulların açılmasına kısa bir süre kala Muğla'da yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Müdürlüğümüz koordinesinde, 13 ilçemizdeki okullarda yapım, onarım ve iyileştirme çalışmaları sürerken donanım alt yapısı yenileme çalışmaları da gerçekleştiriliyor. İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Dalaman ve Ortaca ilçelerini ziyaret ederek okullarda devam eden hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.
DALAMAN VE ORTACA'DA OKULLAR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANIYOR

 

İl Müdürümüz Emre Çay'ın ilk durağı Dalaman ilçesi oldu. İl Müdürümüz Emre Çay, temaslarına Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta'yı ziyaret ederek başladı. İlçede yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin istişare edildiği ziyarette, eğitim yatırımları ve yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarına yönelik yürütülen çalışmalar görüşüldü.

Dalaman İlçesinde Okullar Ziyaret Edildi

İl Müdürümüz Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem Gürhan, İnşaat Emlak Şube Müdürü Veli Bozkurt eşliğinde; onarım ve iyileştirme çalışmalarında sona gelinen Şerefler Ortaokulunu ve Öztaş Anadolu Lisesini ziyaret etti. Devam eden onarım ve iyileştirme çalışmalarını yerinde inceleyen İl Müdürümüz Emre Çay, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ortaca'da Okullarda Çalışmalar Yerinde İncelendi

Dalaman ziyaretinin ardından Ortaca ilçesine geçen İl Müdürümüz Emre Çay, burada ilk olarak Kaymakam Meral Uçar'ı ziyaret etti. Ardından program kapsamında yapım, onarım ve iyileştirme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu Ortaca Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Ortaca Ahmet Ateş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Topcu ve şube müdürleri eşliğinde gerçekleşen ziyaretlerde okullarda yapılan çalışmalarının son durumunu yerinde inceleyen İl Müdürümüz Emre Çay, ilçe müdürü ve yetkililerden bilgi aldı.

Tüm Ekibimizle Sahadayız

 Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin öncelikle çok daha güvenli ve modern ortamlarda eğitim görmeleri adına tüm imkânların seferber edildiğini ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay, "İl genelinde çalışmalarımızı okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazır olarak başlaması noktasına odaklamış durumdayız. Tüm ilçelerimizi ziyaret ederek okullarımızda yürütülen hazırlıkları yerinde inceleme fırsatı buluyoruz. İlçe müdürlerimiz, şube müdürlerimiz ve tüm ekibimiz sahada okullarımızda yapılan hazırlıkları, iyileştirme ve onarım çalışmalarını titizlikle takip ediyorlar. Öğrencilerimiz, yeni eğitim öğretim yılında tamamen yenilenmiş, depreme karşı daha güvenli, çevreci ve enerji dostu binalarda eğitim alma imkânına sahip olacaklar." dedi.

İl Müdürümüz Kano Kursunda Öğrencilerle Buluştu

İl Müdürümüz Emre Çay, Ortaca programı sonrasında Halk Eğitimi Merkezi tarafından Dalyan da düzenlenen 'Durgun Su Kano Eğitimi' Yaz Etkinlik Kursunu ziyaret etti. Kano kursuna katılan öğrencilerle bir araya gelen İl Müdürümüz Emre Çay, kurs programı ve yapılan etkinlikler hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdüründen bilgi alarak yaz kursunun açılmasında ve faaliyetlerin yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

17-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-202217-08-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.