MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEPREM ŞEHİTLERİ ANISINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU

6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşların anısına, Düzeyn Mevkiinde 'Deprem Şehitleri Hatıra Ormanı' oluşturularak 2 bin fidan toprakla buluşturuldu.  
DEPREM ŞEHİTLERİ ANISINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU

21-26 Mart Dünya Orman Haftası kapsamında, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü koordinasyonunda Menteşe ilçesi Düzeyn Mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğinde, İl Müdürümüz Emre Çay, öğrencilerimizle birlikte depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına fidan dikti. Etkinlikte 2 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Programa; Muğla Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Erol Ürküt, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, ilimiz protokolü, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, depremzede misafirler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak yaptı.

Yaprak, "Ülkemizin asrın fekaleti ile karşı karşıya kalması sebebiyle 'Deprem Şehitleri Hatıra Ormanı' tahsis edilerek deprem şehitlerimizi her ilimizde yaşatalım istedik. 6 Şubat'ta medyana gelen depremde, devletimiz eşi benzeri görülmemiş bir mücadele sergilemiş ve sergilemeye de devam etmektedir. En kısa sürede yaralarımızın sarılacağına inancımız tamdır. Bu felaket nedeniyle bu yılki 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Ağaç Bayramı'nda deprem felaketinde şehit olan vatandaşlarımız için fidanları toprakla buluşturduk. Onların acılarını en kalbi duygularla paylaşıyor, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum." dedi.

Ailesinin de Adana'daki depreme yakalandığını belirterek hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyen Muğla Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan ise, "6 Şubat'ta 11 ilimizde büyük bir felaket yaşadık. Yüreklerimiz yandı. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ülkemiz 81 iliyle 84 milyon vatandaşımızla bu acıyı paylaştı. Allah daha büyük acılar yaşatmasın. Adanalı biri olarak ailem de bu depremi yaşadı. Yaşadıkları travmadan dolayı evlerine girmekte zorlanıyorlar. Muğla'mızda elimizden geldiğince depremzede vatandaşlarımızı misafir etmeye çalışıyoruz. Çocuklarımız için, geleceğimiz için umutlu olmak zorundayız. Bu sebeple fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Fidanlarımız yeşerdikçe umutlarımız da yeşereceğini temenni ediyorum. Güzel Muğla'mızda fidanlarımız inşallah bize umut verir. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından deprem şehitleri ve tüm şehitler için 41 Evler Camii imamı Yadigar Ceylan tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Daha sonra Orman Bölge Müdürlüğü tarafından oluşturulan Deprem Şehitleri Hatıra Ormanı'nda protokol ve katılımcılar tarafından 2 bin fidan toprakla buluşturuldu.

21-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-202321-03-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.