MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ SELVİ İLYASOĞLU İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'I ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Dünya Şampiyonu Milli Güreşçimiz Selvi İlyasoğlu'nu, Tekirdağ Çorlu'da yapılacak olan U23 Türkiye Şampiyonası öncesinde makamında ağırladı.
DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ SELVİ İLYASOĞLU İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'I ZİYARET ETTİ

Dünya Şampiyonu Selvi İlyasoğlu ile beraber Antrenör Elis Yıldız ve Köyceğiz Naip Hüseyin Anadolu Lisesi Okul Müdürü Latif Bütün'ü makamında ağırlayan İl Müdürümüz Emre Çay, Muğla'mızın ve Türkiye'nin gururu Selvi İlyasoğlu'nu başarılarından dolayı tebrik etti.

İl Müdürümüz Emre Çay, milli mayoyla Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda tarih yazan genç sporcumuzun başarı hikâyesinin diğer gençlere de ilham olacağını belirtti.

9 yaşında spora başladığını söyleyen 2004 doğumlu Milli Güreşçimiz, Dünya Şampiyonluğuna giden yolda Antrenörü Elis Yıldız'ın çok büyük payı olduğunu vurgulayarak başarı hikâyesini anlattı. Ahıska Türklerinden olduğunu Azerbaycan'dan 2 yaşında İstanbul'a geldiğini ve 9 yaşında güreşle tanıştığını belirten Selvi İlyasoğlu "Abilerim ve kuzenim Elis hocamın öğrencileriydi. Her gün düzenli ve disiplinli bir şekilde antrenmanlara gidiyorlardı. Ben de merak ettim ve bir gün derslerine katıldım. Birkaç hareket öğrendikten sonra güreşe yatkın olduğumu derslere devam etmem gerektiğini söylediler. Ama ailem güreş sporuyla uğraşmamı istemediği için maalesef devam edemedim. 6 ay gibi aradan sonra antrenörümün ailemi -özellikle de babaannemi çünkü ailede onun sözü geçer- ikna etmesiyle 9 yaşında güreşe başladım." dedi.

Antrenörleri Elis Yıldız ile birlikte 4 yıl önce Muğla'ya geldiklerini söyleyen İlyasoğlu "2017'de Köyceğiz Belediyesinden Elis hocama antrenörlük teklifi geliyor. Köyceğiz'e gelmeden önce de benim ve 4 arkadaşımın ailesiyle konuşuyor. Böylece biz de antrenörümüzle birlikte Muğla'ya gelmiş olduk. Çalışmalarımıza azimle, büyük bir kararlılık ve disiplin içerisinde devam ediyoruz." dedi.

Köyceğiz Naip Hüseyin Anadolu Lisesi öğrencisi Dünya Şampiyonu Selvi İlyasoğlu, en büyük hayalinin 2024 Paris Olimpiyatlarında, Olimpiyat Şampiyonu olarak antrenörü Elis Yıldız ile birlikte Türk bayrağını dalgalandırmak olduğunu ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, genç sporcumuzda Olimpiyat Şampiyonu ışığını gördüğünü ve 2024 Paris Olimpiyatlarından altın madalyayla döneceğine yürekten inandığını söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürümüz Çay, her konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyleyerek hafta sonu Tekirdağ Çorlu'da gerçekleşecek olan U23 Türkiye Şampiyonasında İlyasoğlu'na başarılar diledi. Ardından Dünya Şampiyonumuza hediye takdim etti.

Milli Sporcumuzun Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda kazandığı altın kemer eşliğinde fotoğraf çekiminin ardından ziyaret son buldu.

Şu ana kadar 8 Türkiye Şampiyonluğu olduğunu, Yıldızlar Dünya Şampiyonluğu hariç tüm kategorilerde yaşının küçük olmasından dolayı doktor raporuyla katıldığını belirten İlyasoğlu'nun 2021 yılındaki başarıları şunlar:

19-25 Temmuz 2021 Macaristan Budapeşte Yıldız Kadınlar Serbest Güreş 57 kilo Dünya Şampiyonu (Türkiye Cumhuriyeti'ni yıldız kadınlarda ilk madalyası)

30 Ağustos 2021 İzmir Genç Kadınlar Plaj Güreşi 60 kilo Türkiye Şampiyonu

08-12 Ağustos 2021 Yunanistan/ Katerina Genç Kadınlar Plaj Avrupa Şampiyonası 60 kilo Avrupa Şampiyonu (İlk)

22-25 Eylül 2021 Romanya Genç Kadınlar Plaj Dünya şampiyonası 60 kilo Dünya Şampiyonu (İlk)

22-23 Aralık Türkiye Şampiyonu 2021 Tekirdağ / Çorlu Büyük Kadınlar Türkiye Şampiyonası 59 kilo

05-01-202205-01-202205-01-202205-01-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.