MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA SU GÜNÜ'NDE "TİNGA VE DEDEKTİFLER" ADLI ÇOCUK OYUNU GÖSTERİMDE

Muğla Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolüyle "Tinga ve Dedektifler" adlı çocuk oyunu öğrencilerle buluşuyor.
DÜNYA SU GÜNÜ'NDE

Gelecek nesillere tarımı tanıtmak ve sevdirmek, doğa bilinci oluşturmak, sanat yoluyla öğrencilere ulaşarak farkındalık ve bilinç oluşturmak adına, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında 18 Mart 2022 tarihinde iş birliği protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay ve İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak'ın imzaladığı protokolle, "Tinga ve Dedektifler" adlı çocuk oyunu, 13 ilçedeki 6-10 yaş arasında temel eğitimdeki öğrencilerle buluşuyor. Oyunda,  toprak ve suyun önemi, tasarruf, doğal kaynakların doğru ve verimli kullanılması, tabiatın korunması, tabiata saygı duyma gibi kavramlar eğlenceli bir şekilde öğrencilere sunuluyor.

Dağlar Uygur'un kaleme aldığı "Tinga ve Dedektifler" adlı tek perdelik oyunda, Karga Tinga'nın yaşadığı köyde derenin kaybolması sonucu teleşa düşmesi, üretilen çözüm önerileri, oyunun belli bir bölümünde izleyiciler de dahil edilerek ilgi çekici bir şekilde aktarılıyor. Tarım ve gıda temalı doğal kaynakların verimli ve doğru kullanılmasına vurgu yapılan oyunda; iyilik, fedakârlık, yardımlaşma gibi erdemli duygular da yan tema olarak işleniyor.

22 Mart 2022 Dünya Su Günü'nde Milas'ta gösterime giren çocuk oyunu hafta boyunca 1. kademe öğrencilerine ücretsiz olarak sergilenecek. Diğer ilçelerde ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirlediği tarihlerde gösterime girecek olan oyunun, il genelinde yaklaşık 32 bin öğrenciye ücretsiz olarak izletilmesi planlanıyor. Oyunun gösterimi 15 Haziran 2022 tarihinde son bulacak.

22-03-202222-03-202222-03-202222-03-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.