MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA DESTEK NOKTASI ÖĞRENCİLERE KAPILARINI AÇTI

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen EBA Destek Noktası açılışı, Muğla'da Menteşe TurgutReis Anadolu Lisesinde yapıldı.  
EBA DESTEK NOKTASI ÖĞRENCİLERE KAPILARINI AÇTI

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre başta olmak üzere, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, okul idarecileri, öğretmenler ve EBA Destek Noktasından istifade edecek öğrenciler katıldı.

Evlerinden servisle alınarak EBA Destek Noktasına getirilen öğrenciler, kapıda İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından karşılandı. Sosyal mesafe gözetilerek okula alınan öğrencilere, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan EBA Destek Noktası broşürleri takdim edildi.

Açılış programında Bakanımız Ziya Selçuk, canlı bağlantıyla 81 ile seslendi. Türkiye'de ve dünyada, salgın sebebiyle eğitim faaliyetlerinin büyük bir dönüşüm geçirdiğini ve uzaktan eğitim gündeminin temel maddesi haline geldiğini ifade eden Bakan Selçuk, evlerinden uzaktan eğitime katılma imkânı olmayan öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı'ndan faydalanmalarını sağlamak için okullar ve kurumlarda EBA destek noktaları oluşturduklarını belirterek, "81 ilimizde şu anda 1420 EBA destek noktası kurulmuş durumda. Bu sayı çok yakın bir zamanda 5 bin 200'e çıkarılacak." dedi.   

Bakan Selçuk, uzaktan eğitim sürecine dâhil olmayan öğrencinin kalmaması için oluşabilecek her türlü ihtiyacı düşündüklerini ve karşılamaya çalıştıklarını vurguladı. EBA destek noktalarının bu konuda büyük bir ihtiyacı karşılayacağını ifade eden Selçuk, "Öğrencilerimiz bulundukları mahaldeki en yakın EBA destek noktasının bulunduğu yeri, 'uzaktaneğitim.meb.gov.tr' adresinden öğrenebilirler." diye konuştu. 

Bakan Selçuk, konuşmasının ardından Muş, Adana, İstanbul ve Sivas'taki EBA destek noktalarına canlı yayınla bağlandı, öğrenci ve öğretmenleri selamladı ve tüm illerdeki EBA destek noktalarının sembolik açılışlarını gerçekleştirdi.

İlimizde Muğla Turgut Reis Lisesinde oluşturulan EBA Destek Noktasında gerçekleştirilen açılış töreninde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre basın mensuplarına demeç verdi. Verdiği demeçte: "EBA' ya internet erişimi zayıf olup ulaşamayan ve EBA yayınlarını izleyemeyen tüm öğrencilerimizi biz Muğla'da ev ev tespit etmiş bulunmaktayız. Sayın Bakanımızın himayelerinde 81 ilde başlatılan bu proje kapsamında, 13 ilçemizdeki 56 merkezimizde bu açılışı yapmış bulunmaktayız. Covid 19 sürecindeki uzaktan eğitimde, EBA'ya erişemeyen hiçbir çocuğumuzun kalmamasını hedefliyoruz. İkinci adımda hedefimiz tüm okullarda aynı standartta, birer EBA Destek Odaları oluşturarak öğrencilerimizin uzaktan eğitimden en üst düzeyde faydalanmasını ve birebir öğrencilerimizi takip etmeyi hedefliyoruz. Tüm ülkemiz ve Muğla'mız için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.  Ben de Muğla'da destek veren tüm ilçe müdürlerime, okul müdürlerime, öğretmenlerime ve tüm sevgili çocuklarıma teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Evde internet erişiminde sıkıntı yaşadığını belirten TurgutReis Anadolu Lisesi öğrencisi Nursena Karaçam, Milli Eğitim Bakanına, İl Milli Eğitim Müdürüne ve okul müdürüne bu imkânı kendilerine sağladıkları için teşekkür etti.

02-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-2020

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.