MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA TV YAZ OKULU İLE DERSLER YAZ TADINDA

Milli Eğitim Bakanlığının, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için TRT-EBA TV üzerinden gerçekleştirdiği "yaz okulu" öğrenciler, öğretmenler ve aileler için keyifli ve öğretici içerikler sunuyor. 
EBA TV YAZ OKULU İLE DERSLER YAZ TADINDA

29 Haziran'da başlayan EBA TV Yaz Okulu, 'çocuk dostu eğitim yayınları', 'genç işi içerikler', 'yeni nesil öğrenme ve etkileşimli sunumlar' ve 'çift kanatlı eğitim' temaları ile 28 Ağustos 2020 tarihine kadar eğitimlerini sürdürecek.

Öğrencilerin ilgi ve isteklerine yönelik olarak hazırlanan, yeni nesil derslerin yer aldığı EBA TV Yaz Okulu, 2023 Eğitim Vizyonunu'ndaki 'çift kanatlı çocuk yetiştirme' hedefine hizmet eden 'Tasarım Beceri Atölyeleri' (TBA) kuşağı ile "bilim ve teknoloji, sanat, kültür, yaşam becerileri ve spor alanlarında" çocukların sosyal-duygusal becerilerini destekleyecek içeriklerle dikkat çekiyor.

Farklı kurguları ve renkli içerikleriyle dikkat çeken dersler ayrıca, öğrencilerin okuldan uzakta kaldığı dönemde zayıf kaldıkları alanları telafi etmelerine olanak sağlıyor. Öğrenciler, eğitim öğretim yılı boyunca kaçırdıkları dersleri ve üst sınıfa ait içerikleri yaz okulu ders programlarında bulabilecek.

EBA platformunda yayınlanan İngilizce Yaz Okulu da,  öğrencilerin yaz döneminde yabancı dilden uzak kalmamaları adına, 31 Temmuz'a kadar hafta içi her gün eğitimlerini sürdürecek.  Avrupa Dil Yeterlilikleri Çerçevesi'ne uygun olarak 'A1, A2 ve B1, B2' düzeylerinde hazırlanan İngilizce kuşağında özellikle, temel yaşam becerilerini geliştirmeye dönük çok yönlü içeriklerde özellikle İngilizce konuşma (speaking) becerisinin güçlendirilmesi hedeflendi. İzleyici öğrencilerin dinleme (listening), okuma (reading) ve anlama (comprehension) becerilerini daha çok desteklemek için, kuşak boyunca bir ders sadece hikâye anlatımına (storytelling) ayrılacak. Ayrıca öğrencilerin yazma becerilerinin (writing) geliştirilmesi için de öğretmenler tarafından öğrencilere bazı görevler (tasks) tanımlanacak.

EBA TV Yaz Okulunda bir diğer yenilik ise okuma yazma öğrenimi için özel tasarlanan 'Okuyorum-Yazıyorum' kuşağı. Bu özel kuşak, okuldan uzakta kalan öğrencilerin, okuma-yazma eğitimlerini tamamlayamamalarından kaynaklanacak muhtemel eksiklikleri telafi etmek amacıyla hazırlandı. Alanında uzman sınıf öğretmenleri, çocuklar için farklı bir okuma-yazma deneyimi sunarken dersler drama ile zenginleştirilecek.

EBA TV Yaz Okulu,öğretmenler ve aileler için de keyifli ve öğretici içerikler sunuyor. Uzun süredir okullarına ve öğretmenler odasına uzak kalan öğretmenlere özel hazırlanan 'Öğretmenler Odası' programında, eğitim, kültür, sanat, edebiyat, bilim ve teknoloji gibi farklı disiplinlerde ve uzmanlıklarda temalara yer verilecek. Farklı konu ve konuklarıyla eğitimde örnek uygulamalar izleyicilerle buluşturulacak.

'Bizden' Aile Kuşağı' ise 'çocuk gelişimi, ergenlik dönemi, aile içi iletişim, aile sağlığı' gibi farklı pek çok temada, uzman konuklarla derinlikli analizler sunarak anne babalara destek olmaya devam edecek.

6-10 Temmuz  EBA TV Yaz Okulu yayın akışları:

06-07-202006-07-202006-07-2020

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.