MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ECZACIBAŞI'DAN MUĞLA'YA EĞİTİM YATIRIMI ZİYARETİ

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Bülent Eczacıbaşı; protokolü geçtiğimiz haziran ayında Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Muğla İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay ve Bodrum İlçe Müdürünün katılımlarıyla İstanbul'da imzalanan Bülent Eczacıbaşı Bodrum Fen Lisesi Kampüsü için Muğla'da bir dizi temaslarda bulundu. 
ECZACIBAŞI'DAN MUĞLA'YA EĞİTİM YATIRIMI ZİYARETİ

Muğla Bodrum ilçesinde Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İş İnsanı Ferit Bülent Eczacıbaşı tarafından yaptırılacak olan Bülent Eczacıbaşı Fen Lisesi Kampüsünün hazırlık çalışmalarında  son aşamaya gelindi.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Bülent Eczacıbaşı; Ocak 2023'te inşasına başlanacak olan ve 18 ay içinde tamamlanması planlanan fen lisesi kampüsüne yönelik çalışmalara ilişkin Muğla'da bir dizi temaslarda bulundu. Eczacıbaşı, temaslarına ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ı ziyaretle başladı. 

Ziyaret hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, "Hayırsever İş insanı Sayın Bülent Eczacıbaşı'nın nazik iade-i ziyareti ile geçtiğimiz haziran ayında İstanbul'da imzaladığımız Bodrum'a yapılacak olan Bülent Eczacıbaşı Bodrum Fen Lisesi Kampüsüne yönelik çalışmalara ilişkin genel değerlendirme yapma fırsatı bulduk. 20 derslikli okul, 100 kız öğrenci ve100 erkek öğrenci olmak üzere toplam 200 kişilik pansiyon, kapalı spor salonu ve kıymetli öğretmenlerimizin konaklaması için 30 hanelik lojman projesi için kendisinin de en az bizim kadar heyecanlı ve hevesli olduğunu görmek memnuniyet ve ümit verici. Özel bir ekiple hazırlattıkları Fen Lisesi Kampüsü projesi ile şehrimizin marka değerine büyük katkısı olacağına inandığımız bu güzel yatırım için Bülent Beyefendi'nin şahsında tüm Eczacıbaşı ailesine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, iş hayatındaki tecrübelerini kaleme aldığı 'İşim Gücüm Budur Benim' adlı kitabı ile keşfettikleri ortamların fotoğraflarını derledikleri 'Yoldan' kitaplarını imzalayarak hediye ettikleri için de kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

İş İnsanı  Eczacıbaşı ardından Vali Orhan Tavlı'yı ziyaret etti

Ziyarette Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçan, Muğla İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Burak Mülayim, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Toprak, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Bodrum Academia Başkanı İbrahim Atalay hazır bulundu.

Bodrum Ortakent Mahallesinde 12,5 dönüm hazine arazisi üzerine, Hayırsever İş İnsanı Bülent Eczacıbaşı tarafından yaptırılacak olan 20 derslikli fen lisesi, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon, tam teşekküllü kapalı spor salonu ve 30 hanelik öğretmen lojmanından oluşan fen lisesi kampüsü için imzalanan protokol kapsamında yapılacak çalışmalar istişare edildi. Ziyarette ayrıca Muğla Teknopark çalışmaları ile Muğla'nın kültür turizmi ve sağlık turizmi potansiyeli değerlendirildi.

Vali Orhan Tavlı eğitime yaptığı katkılar nedeniyle İş İnsanı Bülent Eczacıbaşı'ya teşekkür etti.

21-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.