MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM VE ÖĞRETİM ÇALIŞMALARIN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

  Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı başkanlığında, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Selamettin Bayçelebi, Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve yürütme kurulu üyelerinin katılımıyla "Adalet Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İmzalanan Eğitim ve Öğretim Çalışmaları  İş Birliği Protokolü Muğla  Yürütme Kurulu Toplantısı" gerçekleştirildi.
 EĞİTİM VE ÖĞRETİM ÇALIŞMALARIN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 

Menteşe Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıda; tutuklu, hükümlü, yükümlü, annesi yanında kalan 3-6 yaş grubu çocuklar ve eski hükümlülere yönelik iyileştirme çalışmaları kapsamında düzenlenecek örgün ve yaygın eğitim faaliyetleri ile kurs ve sosyal etkinliklere yönelik iş ve işlemlere dair protokol maddeleri görüşüldü.

Protokol maddelerinin tek tek yönetim kurulu tarafından görüşüldüğü toplantıda, cezaevlerinde bulunanların bir meslek ve zanaat sahibi olmaları ve topluma yeniden kazandırılmaları adına mesleki eğitim kurslarının önemine vurgu yapıldı.  Bu bağlamda mesleki eğitimle ilgili kursların yaygınlaştırılması, cezaevinde bulunanların mesleki eğitime yönlendirilip meslek edinmelerine yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi üzerinde duruldu. Mesleki eğitimin yaygınlaştırılması çalışmasında Menteşe Halk Eğitim Merkezi Müdürü İdris Kömürcü ile Açık Cezaevi Müdürü Murat Demir,  koordinatör olarak belirlendi.

Toplantıda ayrıca cezaevinde bulunanlara RAM tarafından psikososyal destek sağlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

İş birliği protokolünde,  geliştirilmesi gereken ya da eksik görülen maddeler üzerinde istişareler yapılarak bir sonraki toplantının ise eylül ayında yapılmasına karar verildi.

25-06-202025-06-202025-06-202025-06-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.