MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE FARK YARATAN ÖĞRETMENDEN SINIRSIZ EĞİTİME DESTEK

Muğla Sınızsız Eğitim Projesine okul yöneticileri ve öğretmenlerimiz yaptıkları örnek çalışmalarla destek veriyor. Proje kapsamında okul ve kurumlardan toplanan eskimiş ve kullanılmayan bilgisayarlar Menteşe Yeşilyurt Okul Müdürü Reis Songur'un çalışmasıyla eğitime kazandırılarak, köy okullarında okuyan çocuklarımızın uzaktan eğitimi için kurulan EBA Destek Noktalarına gönderiliyor.  
EĞİTİMDE FARK YARATAN ÖĞRETMENDEN SINIRSIZ EĞİTİME DESTEK

Okul müdürü Reis Songur, okullardaki atıl durumdaki bilgisayarları tekrar kullanılabilir hale getirerek hem teknolojik atıkların geri dönüşümüne katkı sağlıyor, hem de bilgisayar ihtiyacı olan köy okullarındaki öğrencilerin yüzünü güldürüyor.

Muğla'daki okullardan temin ettiği atıl durumdaki 56 bilgisayarı tamir ederek öğrencilerin kullanımına sunan, bunun yanında projeksiyon ihtiyaçlarını sağlayan ve köy okullarına giderek bizzat kurulumlarını gerçekleştiren Reis Songur, en büyük amacının kırsaldaki çocukların uzaktan eğitime erişebilmesi olduğunu ifade etti. Aynı zamanda Muğla İl Milli Müdürlüğünün yürüttüğü "Sınırsız Eğitim" projesine de destek vermekten mutluluk duyduğunu belirten Yeşilyurt Okul Müdürü Reis Songur, "Vatanımız ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için bizim de çorbada tuzumuz olsun. Yeter ki çocuklarımız okusun. Özellikle köy ve kırsalda öğrenim gören öğrencilerimiz eğitimden geri kalmasın. Bu bilgisayarlarla EBA destek noktaları oluşturacağız. Şimdilik arızalı ya da kullanılmayan 56 adet bilgisayarı tamir ederek köy okullarındaki öğrencilerimizle buluşturduk. Elimden geldiği kadar öğrencilerimiz için çalışmaya gayret göstereceğim. Çünkü bizim umudumuz ve geleceğimiz öğrencilerimiz." dedi.

Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise duyarlılığından ve eğitime verdiği değerli hizmetlerden dolayı Reis Songur'a teşekkür etti. Eğitimde fark yaratan öğretmenlerle eğitimi güzel yerlere getireceklerini vurgulayan Töre, "Bulunduğu ortama değer katan, fark yaratan ve bu farkındalığı eğitim ortamıyla bütünleştirerek öğrencilerimize yansıtan, fedakâr öğretmenlerimiz olduğu müddetçe yarınlarımız teminat altında olacaktır." dedi

İl genelinde EBA ders araçlarına erişim problemi yaşayan öğrencilerin erişim şartlarının iyileştirilmesi amacıyla başlatılan "Sınırsız Eğitim Projesi"ni başarılı bir şekilde  yürüttüklerini ifade eden Töre, bu kapsamda 252 öğrencinin evine televizyon, 1500  tablet ulaştırdıklarını ve 160 okulda EBA destek noktası oluşturduklarını belirtti.

EBA destek noktalarını da yaygınlaştırarak köylerinde, mahallelerinde, evlerinde internet altyapısı olmayan çocukların erişimini sağladıklarını belirten Töre, uzaktan eğitime erişimde güçlük yaşayan öğrenciler için çalıştıklarını sözlerine ekledi. 

 

19-10-202021-10-2020

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.