MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE FARK YARATAN ÖĞRETMENLER

    "24 Kasım Öğretmenler Günü" tören ve kutlama etkinlikleri kapsamında ve 18-22 Kasım ara tatili etkinlikleri dâhilinde,   Menteşe Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda "Eğitimde Fark Yaratan Öğretmenlerimiz" konulu söyleşi düzenlendi.    
EĞİTİMDE FARK YARATAN ÖĞRETMENLER

  

        Türk toplumunun hayalindeki ideal öğretmenleri ortaya çıkarmak, onları yakından tanımak ve meslektaşlarına emsal teşkil etmeleri adına düzenlenen etkinlik,  İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap AKSEL, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner KAYA,  İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet YAŞAR, Ünsal KORKUT, okul/kurum müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

        20.11.2019 Çarşamba günü saat 10.30'da başlayan etkinlik, eğitimde fark yaratan ve ulusal basında ses getiren üç öğretmen ile gerçekleştirildi. Öncelikle Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Osman YILMAZ; yaz tatilinde okulun sıralarını tamir etmesi ile ilgili sunumunu "Hep beraber eğitimi güzel yerlere getirmeye çalışıyoruz. Bizler de elimizden geldiğince katkı sunmaya çalıştık." sözleriyle sona erdirdi.

            Daha sonra Dokuzçam İlk ve Ortaokulu Müdürü Reis SONGUR; 2012 yılından itibaren okulunda gerçekleştirdiği her türlü çalışmaları sunumuyla aktardı. Reis SONGUR, "Önce hayal ettik, sonra malzemeleri topladık ve sonunda gerçekleştirdik." dedi.

          Son olarak da Yerkesik Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Olgun CİĞER'in; sıfır atık projesi kapsamında öğrencileriyle birlikte 26.400 kapakla oluşturduğu Atatürk ve Türkiye portresi ile ilgili çalışmasına ait video gösterildi.  "Bu uygulamayla çocuklarımızda çevre bilincini geliştirmeyi ve sanata duyarlılıklarını artırmayı hedefledik." dedi.

        Her üç öğretmenimizde salondan büyük alkış aldı. Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE; "Biz Muğla'da 14 bin öğretmenimizle kocaman bir aileyiz. Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşırmış. Biz sizlerle tek bir duyguyu paylaşıyoruz. Biz Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır." sözünden hareket ederek göreve başladığımız ilk günden, bırakacağımız son güne kadar hedefimizden şaşmadan "Öğretmenim ben" deyip daha ne yapabileceğimizi düşünen bir duygu içerisindeyiz. Hayallerimiz bitmiyor, gayretlerimiz bitmiyor, heyecanımız bitmiyor, yorulmuyoruz, yılmıyoruz. Her zorluk karşısında daha da güçlenerek bu ülkeye ve öğrencilerimize hizmet etmek için her türlü ortamlarda çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

           TÖRE, " Okul müdürümüz,öyle güzel devletini temsil etmiş ki geleceğe hazırlayacağı çocukları için öyle güzel hayaller kurmuş ki... O hayalleri gerçekleştirmek için zamanı gelmiş boyacı olmuş, zamanı gelmiş marangoz olmuş, çatıcı olmuş, tesisatçı olmuş, bilgisayar tamircisi olmuş, hizmetli olmuş, traktör şoförü olmuş. Ben müdürüm deyip o sandalyede oturup egosunu tatmin etmemiş. Devlet bu kurumu bana teslim etti, bu kurum adına ben ne yapabilirimin kaygısına düşmüş. Mustafa Kemal Atatürk'ün kafasındaki hayal ettiği öğretmen profili buymuş arkadaşlar. 21. yüzyılda aynı profilde öğretmenleri görmenin mutluluğuyla Sayın Bakanım, Sayın Valim, Kurumum ve şahsım adına bu üç güzel öğretmenimi canı gönülden tebrik ediyor, onları yürekten alkışlıyoruz." dedi.

          Konuşmaların ardından genç öğretmenler adına Şemsiana Anaokulu öğretmeni Ayşe Nur ASICI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE'ye çiçek takdiminde bulundu. Ardından Milli Eğitim Müdürümüz, eğitimde fark yaratan üç öğretmenimize plaketlerini takdim etti.  Toplu fotoğraf çekiminin ardından program son buldu.

 20-11-201920-11-201920-11-201920-11-201920-11-201920-11-2019
20-11-201920-11-2019
20-11-201920-11-201920-11-2019
20-11-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.