MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İyi Örnekler Ödül Töreni

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen   "Eğitimde İyi Örnekler Projesi" nde 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında dereceye girenler için düzenlenen  ödül töreni Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer okullar tarafından model alınmasının amaçlandığı projenin ödül törenine il ve ilçelerden yoğun bir  katılım gerçekleşti.
Eğitimde İyi Örnekler Ödül Töreni

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelindeki ilk ve ortaokullarda, 'Eğitimde İyi Örnekler Projesi'ne öğretmenler ve öğrenciler tarafından 1. dönem 19 alanda 401 başvuru, 2. dönemde ise 17 alanda 454 proje başvurusu değerlendirmeye girdi. 6 kategoride yapılan değerlendirme sonucu 134 proje ödüle layık görüldü.

Tören eğitimde İyi Örnekler tanıtım filmi gösterimi ile başladı. Şemsiana Anaokulu öğrencileri düzenledikleri dans gösterisi salondan büyük alkış aldılar. Törende ilk olarak konuşan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman, "işte bugün toplumun geleceğinin şekillendirileceği bir projenin ödül törenini gerçekleştiriyoruz" diyerek eğitimde iyi örneklerim binleri onbinleri aşacağına inandığını belirtti.

Daha Sonra Kürsüye teşrif eden Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre  "Eğitim, bir insan meselesi olup insanı son mertebesine kadar geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bizler eğitime ciddiyetle, kararlılıkla eğiliyoruz. Bir milletin kurtuluşunun, yükselişinin ancak ve ancak eğitimle mümkün olacağının idrakindeyiz. Yarınlarımızın teminatı öğrencilerimizi, geleceğe hazırlamak için çoklu kurumsal işbirliğiyle hareket ediyoruz. Dedi.

"Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2023 Eğitim Vizyonu perspektifiyle eğitime bakmaktayız. Bu doğrultuda gerek uluslararası, gerek ulusal, gerekse yerel düzeyde toplam 19 projeyi hayata geçirdik. Öğretmen ve yönetici gelişimlerinden, Muğla Ölçme Değerlendirme Merkezine; Tasarım Beceri Atölyelerinden, Mesleki Teknik Eğitime; erken çocukluk eğitiminden, yerel projelere kadar önemli hamlelerde bulunduk. Yaptıklarımızı asla kâfi görmüyoruz" Diyen Töre, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün belirttiği gibi " Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetindeyiz."Proje demek vizyon demektir. Proje demek yenilikçi yaklaşım demektir. Proje demek özveri, emek, işbirliği demektir.Bu bilinç ve yaklaşımla "Eğitimde İyi Örnekler" projesini gerçekleştirdik. "Mutlu Çocuklar, Mutlu Türkiye" sloganıyla, öğretmenlerimizi yenilikçi uygulamalar geliştirmeye, iyi örnekler sunmaya ve paylaşmaya davet ettik, devam edeceğiz" dedi.

"Mutlu Çocuklar, Mutlu Türkiye" sloganıyla, öğretmenlerimizi yenilikçi uygulamalar geliştirmeye, iyi örnekler sunmaya ve paylaşmaya davet ettik.Eğitime alternatif bir bakış açısı getiren, eğitimi geliştirmeye gönüllü ve kararlı eğitimcilerimiz: Bu pojede,"Biz de varız." dediler. I. dönem 401 başvurudan 19 alanda; II. dönem ise 454 başvurudan 17 alanda iyi örneklerle bizleri buluşturup emsal oluşturdular" 2023 hedeflerine giden yolda, vizyon sahibi siz değerli öğretmen ve yöneticilerimizin varlığı bizlere güç katmaktadır.İyi ki varsınız. diyerek öğretmenlere teşekkür etti.

Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisinin ardından ödüle layık görülen projelerin yer aldığı tanıtım filmi ile eğitimin iyi örnekleri izleyicilere gösterildi. 

Muğla İl genlindeki okullardan  454 proje arasında ödüle kayık görülen 134 projenin mimarlarına, sırasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrencilere ödülleri verildi.

04-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.