MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ

Hayırsever Narin ailesi tarafından eğitime kazandırılan "tasarım beceri atölyeleri ve özel eğitim sınıfları" açılış töreni, Muğla Valisi Esengül Civelek'in katılımlarıyla, Marmaris'te gerçekleştirildi.  
EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ

Hayırsever Oya Narin'in katkılarıyla, Marmaris Orhaniye İnci Narin Yerlici İlkokulu ve Ortaokulunda yaptırılan, "tasarım ve beceri atölyesi" ile Hayırsever Narin ailesinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış oldukları "Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı" tarafından Halit Narin  MTAL ve  Bekir Sıtkı Zaralı İlkokulu ve Ortaokuluna kazandırılan özel eğitim sınıflarının açılış töreni gerçekleştirildi.

Törene Vali Esengül Civelek, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğgeneral Semih Ozangüç, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, İzmir Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Yarbay Oğuz Eryılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez, İlçe Jandarma Albay Mustafa Çetyinkaya, Hayırsever Halit Narin, Oya Narin, Tohum Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mine Narin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Marmaris Orhaniye İnci Narin Yerlici İlkokulu ve Ortaokulunda yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı. Ardından protokol konuşmaları yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre konuşmasında şunları kaydetti: "Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyonu dâhilinde, öğrencilerimizin bilgiyi, görgü ile birleştirme yeri olarak tanımlanan tasarım beceri atölyelerin yapımı için Türkiye'de hayırseverlere bir çağrı yapılarak bir kampanya başlatıldı. Sayın Valimizin önderliğinde açılan 176 tasarım ve beceri atölyesinin yanı sıra Muğla'mıza bugün ilk kez kıymetli hayırseverimizin katkısıyla tasarım ve beceri atölyesini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Muğla'mıza 24 derslikli ve 16 derslikli 2 okul kazandıran, Türkiye'ye ve Muğla'ya örnek olan eğitim gönüllüsü saygıdeğer hayırseverimiz Narin ailesine teşekkür ediyorum. Eğitimi bir millet, bir memleket ödevi olarak gören siz değerli hayırseverlerimizin eğitim alanında katkı yapması Milli Eğitim'e ve Muğla'da eğitim gören tüm çocuklarımızın gücüne güç katmaktadır.

Hayırsever Narin ailesinin önderliğinde "Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı" tarafından materyal gönderilen Halit Narin Anadolu Turizm Meslek Lisesi ve Beldibi Sıtkı Zaralı İlkokulu /Ortaokulunda özel eğitim sınıflarının açılışlarını da bugün gerçekleştireceğiz. Türkiye'de otizm spektrum bozukluğu olan çocukların ve ailelerin sağlık, eğitim, meslek edinimi, istihdam, bağımsız yaşam ve kaynaştırma gereksinimlerinin dünya standartlarında karşılanması vizyonuyla çalışan vâkıfa şükranlarımı iletiyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Tasarım beceri atölyelerinin öğrencilere 21. yüzyıl yaşam becerilerini kazandırmada önemli olduğuna değinen Töre: "Sevgili Öğrencilerimiz,  bizler, sizlerin yalnızca soru çözen değil, aynı zamanda sorun çözen bireyler olmanızı hedefliyoruz. Sizlerin hayatta önünüze çıkacak her problemi çözebilecek beceriye sahip olmanızı istiyoruz. İşte tasarım beceri atölyeleri bilgili olmanızın yanında, yaşam becerisi edinmenize yardımcı olacak ortamlardır. Bu mekânları en doğru, en güzel şekilde değerlendirmenizi diliyoruz." dedi.

Martı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Oya Narin "Bugün Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlamış olan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Beyefendinin öncülük ettiği Türkiye genelinde yapılan tasarım ve beceri atölyelerinin açılışı için buradayız. Değerli ilimiz Muğla'da, Milli Eğitim Bakanlığımızın yanı sıra tüm hayırsever ve turizmci arkadaşlarımızın da tasarım ve beceri atölyelerinin gelişmesine destek sunması, geleceğin yaratıcı çocuklarını yetiştirme adına hepimizin temennisidir." ifadelerine konuşmasında yer verdi.

Açılış töreninde konuşan Vali Civelek, "Değerli Hayırseverimiz Sayın Halit Narin Beyefendiye ve Narin Ailesine ülkemizde ve ilimizde devletle sorumluluk paylaşarak, eğitim alanında gerçekleştirmiş oldukları tüm yatırımlar için şükranlarımı sunuyorum. " dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "Mutlu çocuklar, güçlü yarınlar 2023 eğitim Vizyonunda tüm okullarda bir tasarım, beceri atölyesi kurulmasının hedeflendiğini ifade eden Vali Civelek, "Bu hedefi ülke genelinde  devlet tarafından hayata geçirdiğimiz gibi, hayırseverlerimiz vasıtasıyla  da faaliyete geçiriyoruz." dedi.

Tasarım ve beceri atölyeleri ile öğrencilerin sorun çözme, eleştirel düşünme, üretkenlik ve çoklu okuryazarlık gibi çağın gerektirdiği tüm becerileri kazanacaklarını belirten Vali Civelek, "Geleceğimiz, yarınlarımız, umudumuz, çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanma sürecinde bizlerle birlikte sorumluluk paylaşarak İnci Narin Yerlici İlk ve Ortaokulunda tasarım ve beceri atölyesi açılmasına vesile olan saygıdeğer hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyor. Tasarım ve beceri atölyemizin hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından İnci Narin Yerlici İlk ve Ortaokuluna drama, görsel sanatlar, tasarım ve beceri atölyelerini kazandıran Hayırsever Halit Narin, Oya Narin ve Mine Narin'e, Vali Civelek tarafından plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından tasarım ve beceri atölyelerinin açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış töreninin ardından sınıflar ziyaret edildi.  Atölyelerde verilen eğitim hakkında bilgiler alındı.  

Açılış töreninin ardından Hayırsever Narin Ailesinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış oldukları Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı tarafından materyal gönderilen İçmeler Halit Narin Anadolu Turizm Meslek Lisesi ve Beldibi Sıtkı Zaralı İlk ve Ortaokulunda bulunan tasarım ve beceri atölyeleri ziyaret edildi.

 25-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-202025-02-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.