MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS+ KA201 PROGRAMI ÖĞRENME TUTKUSU (PASSION FOR LEARNING ) PROJESİ ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programı (KA201) kapsamında Türkiye, Romanya, İtalya, Polonya ortaklığıyla yürütülen Öğrenme Tutkusu (Passion for Learning ) projesinin eğitimleri için ilimize gelen öğretmenler, eğitim sonrası sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre ÇAY'ın elinden aldılar.
 ERASMUS+ KA201 PROGRAMI ÖĞRENME TUTKUSU (PASSION FOR LEARNING ) PROJESİ ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde, Erasmus+ KA201 Programı Kapsamında düzenlenen Öğrenme Tutkusu (Passion for Learning ) projesinin öğretmen eğitimleri, ilimizde gerçekleştirildi. Ula Akyaka'da, 8-12 Kasım tarihleri arasında verilen eğitimlerin sertifika töreni, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre ÇAY ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap AKSEL'in katılımlarıyla, Menteşe Halk Eğitimi Merkezinde yapıldı.

Romanya, İtalya, Polonya'dan eğitimcilerin yer aldığı Erasmus+ KA201 Programına, Türkiye'den proje ortağı olarak Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenleri katıldı. Yurtdışından çevrim içi katılımcılar da programı, eş zamanlı olarak takip etti.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ERASMUS İl Koordinatörü Songül ÇAKMAK'ın önderliğinde gerçekleşen eğitimlerde; Öğrenme Tutkusu (Passion for Learning) projesinin 26-27 Ekim 2021 tarihleri arasında Polonya'nın Lodz kentinde düzenlenen Uluslararası Hareketlilik Toplantısı ile Muğla'da verilen eğitimlerin içerik değerlendirilmesi yapıldı. Eğitimlerin sonunda yapılan değerlendirme sınavında başarılı olan katılımcılar, sertifika almaya hak kazandılar.

Sertifika törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre ÇAY, öğretmenlerle bir araya gelerek Türk eğitim sistemi ve Avrupa'daki eğitim sistemi üzerine bir müddet sohbet etti.  Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programında proje ortağı olarak yer almanım önemine değinen İl Müdürümüz ÇAY, programın eğitimde yenilikçi uygulamaların geliştirilmesine, farklı kültürleri bir araya getirerek karşılıklı öğrenmeye ve deneyimlerin paylaşılmasına imkan sağladığını belirtti. Ardından İl Müdürümüz ÇAY, eğitimi tamamlayan öğretmenlere sertifikalarını takdim etti. Yurtdışından gelen misafirler, Türkiye'de bulunmaktan ve düzenlenen eğitim faaliyetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

Öğrenme Tutkusu (Passion for Learning) projesi ile "Erken Okul Terkini Önlemede Terapötik Uygulamalar" yoluyla duygu düzenleme becerisi, akran zorbalığıyla başa çıkabilme teknikleri, Moodle kullanımı, e-öğrenme içeriği oluşturabilme, erken okul terki riskini ve eşitsizliği azaltma yöntemleri gibi alanlarda katılımcılara yeni/geliştirilmiş yetkinlikler kazandırılması amaçlanıyor ve ayrıca bu eğitim ile ortaklar arasında iyi uygulamaların değişimi hedefleniyor.

15-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-2021

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.