MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FETHİYE'DE YAPIMI TAMAMLANAN ATATÜRK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fethiye Belediyesinin katkılarıyla Saran Holding tarafından yapımı tamamlanan Atatürk Spor Salonu törenle hizmete açıldı.
FETHİYE'DE YAPIMI TAMAMLANAN ATATÜRK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Fethiye Belediyesi'nin katkılarıyla Saran Holding tarafından yapımı tamamlanan kapalı spor salonun açılışı dolayısıyla Eldirek Mahallesi'ndeki Okullar Yerleşkesi'nde tören düzenlendi.

Törene Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan, Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkanları, muhtarlar, öğrenciler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. Spor salonunun açılışı öncesinde, protokol konuşmaları yer aldı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, törende yaptığı konuşmada, eğitim ve spor camiası adına çok güzel bir gün yaşadıklarını söyledi. Sadece ülkede değil, dünyanın birçok ülkesinde güzel yatırımları olan Sadettin Saran'ı Fethiye'de ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Karaca, "Eğitimde ve sporda fırsat eşitliği sağladığı için Saran'a teşekkür ediyorum. Bize yıllar önce vermiş olduğu bu eserin sözünü bugün yerine getirdiği için bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran da spora ve gençlere yatırım yapmanın kendisi için öncelik olduğunu dile getirerek "Tolstoy'un çok güzel bir sözü var. 'Yaşadıklarınla değil, yaşattıklarınla anılırsın' İnşallah gençlerimize güzel şeyler yaşatmak bize nasip olur. Bu da bizi fazlasıyla mutlu eder." diye konuştu. 

Eğitime ve spora verdikleri destekler için Hayırsever Saran Group ailesine Milli Eğitim camiası adına teşekkürlerini sunan Muğla Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan konuşmasında "Hayırseverlerimizin destek ve katkılarıyla ilimiz bir eğitim şehri markası olma yolunda çok önemli adımlar atmaktadır. İnşallah buralardan milli sporcular yetişir, hem Fethiye'mize hem de ilimize madalyalar kazandırır." dedi.

Gençlere seslenen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Arslan "Bugün burada açılışını yapacağımız spor salonunda spor yaparak her şeyden önce beden gücünü, iradeyi, yeteneği en iyi biçimde kullanmayı, bir amaç uğruna çaba harcamayı, dayanmayı ve mücadele etmeyi öğreneceksiniz. Aynı zamanda özgüven kazanmanızda, sosyalleşmenizde, farklı insanlarla bir araya gelip işbirliği yapmanızda bu tesis size çok büyük imkanlar sunacaktır. " diyerek spor salonunun bölgede 8 okuldaki 4 bin öğrenciye hizmet vereceğini belirtti.

Konuşmaların ardından protokol tarafından salonun açılışı gerçekleştirildi. 

17-01-202217-01-202217-01-202217-01-202217-01-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.