MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİM MESLEĞİM FUARI

Mesleki Eğitim ve Geliştirme Projesi kapsamında, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) işbirliğiyle 17 Aralık 2019 Salı günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde "Geleceğim Mesleğim" teması ile meslek liseleri tanıtım fuarı gerçekleştirildi.
GELECEĞİM MESLEĞİM  FUARI

Mesleki Eğitim ve Geliştirme Projesi kapsamında, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) işbirliğiyle 17 Aralık 2019 Salı günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde "Geleceğim Mesleğim" teması ile meslek liseleri tanıtım fuarı gerçekleştirildi. Fuar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hilmi Toker, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, MUTSO Başkanı Mustafa Ercan,  Menteşe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, GEKA Genel Sekreter Vekili Ece Gölükçetin,Özel Açı Kurumları Yöneticisi Cihan Şimşek, kurum amirleri, öğretmenler ve Menteşe'deki ortaokul 8. sınıf öğrencileri tarafından ziyaret edildi.

Menteşe ilçesindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve Menteşe Mesleki Eğitim Merkezinin stantlarının yer aldığı fuarda; 8. sınıf öğrencilerinin istek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda mesleki tercih yapabilmeleri amacıyla bu okullardaki çalışma alanları tanıtıldı. Etkinlik içerisinde meslek liseleri alan tanıtımının yanı sıra, meslek liseli öğrencilerin yaptığı ürünler, projeler, çalışmalar konuklara sergilendi. Stantlar birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Protokol Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisi ile karşılandı. Devamında ise Muğla Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencilerinin canlı model karakalem çalışması ve resim sergisi yer aldı.

Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek içecek hizmetleri alanı öğrencilerinin flambe, krep, bardak ve şişe şovu  izleyicileri büyüledi.  Kabak ve karpuz üzerindeki dekor çalışmalarının, alkolsüz kokteylin ve yaş pastanın yer aldığı stantta, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, önlük takarak pasta yapımına eşlik etti. Konaklama ve seyahat bölümünün cansız manken konsepti ziyaretçiler tarafından ilgi gördü.

Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait stantta hemşire yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği, ebe yardımcılığı hakkında tanıtım yapıldı.  

Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait mobilya ve iç mekân tasarımı alanı, metal teknolojisi alanı, elektrik elektronik teknolojisi alanı, motorlu araçlar teknolojisi alanı, makine teknolojisi alanı, inşaat teknolojisi alanı, bilişim teknolojisi alanı, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı öğrencilerinin hazırlamış oldukları ürünler merak uyandırdı.
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi stantlarında çocuk gelişimi ve eğitimi, hasta ve yaşlı hizmetleri, büro yönetimi, grafik ve fotoğraf alanı, bilişim teknolojileri alanı, güzellik ve saç bakım alanları yer aldı. Hasta ve yaşlı hizmetleri standında protokolün şeker ölçümü yapıldı. Grafik ve fotoğraf alanı öğrencilerinin portre çalışmaları ve bilişim teknolojileri alanı öğrencisinin yaptığı drone sergilendi. Güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında yer alan öğrencilerin yapmış oldukları makyajlar ve kadına şiddetin anlatıldığı artistik plastik makyaj dikkat çekti.

Menteşe Mesleki Eğitim Merkezinin standında ise meslek liseleri ve mesleklerin tanıtımı yapıldı.

Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin standında büro yönetimi ve sekreterlik, adalet, bilişim teknolojileri, muhasebe ve finansman alanlarının tanıtımı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "8. Sınıf öğrencilerinin mesleki eğitime yönlendirilmeleri, meslek liselerindeki alanları ve meslekleri daha etkin tanımaları adına mesleki tanıtım fuarları önem arz etmektedir. Bu fuarın gerçekleşmesine katkı sunan başta Güney Ege Kalkınma Ajansı'na (GEKA), Menteşe Mesleki Eğitim Merkezine, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri okul yöneticisi, öğretmen ve öğrencilerine kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum." dedi.

Fuarda Menteşe Atatürk MTAL öğrencilerinin yapmış oldukları pasta, protokol tarafından kesildi ve ikram edildi. Merkez dışından gelen öğrencilere, Menteşe Atatürk MTAL öğrencilerinin yapmış oldukları sandviç ve doğal limonatalar dağıtıldı.

 18-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.