MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇLER! 19 MAYIS ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASINA DAVETLİSİNİZ

Müdürlüğümüzce, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ilimizde resmi/özel ortaöğretimde öğrenim gören gençlerimize yönelik, Kahoot! üzerinden çevrim içi Bilgi ve Genel Kültür Yarışması düzenleniyor. Dereceye giren yarışmacıların tablet, akıllı saat ve hızlı okuma lisansı ile ödüllendirileceği yarışma 19 Mayıs saat 19.30'da başlıyor.  
GENÇLER! 19 MAYIS ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASINA DAVETLİSİNİZ

19 Mayıs'ın Atatürk'ü Anma ve aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olduğuna dikkat çekmek, Atatürk'ü ve spora verdiği önemi anlamak, milli sporcularımızın başarılarını hatırlamak, spor bilgisi konusunda farkındalık geliştirmek, gençlerimizi faydalı ve eğlenceli etkinliklere yönlendirmek amacıyla Müdürlüğümüzce 19 Mayıs 2021 Çarşamba saat 19.30'da, ortaöğretim öğrencileri arasında KAHOOT bilgi ve genel kültür yarışması gerçekleştiriyoruz.

Bilgi yarışması  20 soru üzerinden yapılacak. Yarışma süresi 20 dakika olacak. Hazırlanan sorular bilgi ve genel kültür alanlarından olacak. 

Gençler yarışmaya kullanıcı adı (nickname) olarak kurum kodu - öğrencinin okul numarası ve öğrencinin isim ve soy isminin baş harflerini yazarak ve yarışma saatinde yayımlanacak olan şifre (Pin Kodu) ile giriş yapabilecekler. Pin Kodu yarışma saatinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü @mugla_mem sosyal medya hesaplarından yayımlanacaktır.

Örnek:

Öğrenci Adı: Ali Başarılı

Kurum Kodu: 1234567 

Öğrencinin Okul Numarası: 0000

Nickname (Kullanıcı adı): 1234567-0000-AB

Pin Kodu: Yarışma saatinde yayınlayacağımız şifreyi gireceğiz.

Kurum kodunuzu öğrenmek için tıklayın

Kullanıcı adı olarak, Kurum kodu, öğrenci numarası ve ad-soyadının baş harflerini sırasıyla yazmadan giriş yapan yarışmacılar değerlendirilmeye alınmayacaktırlar.

Öğrenciler yarışmaya en fazla bir kez katılım yapılabilecektir. Birden çok giriş yaptığı tespit edilen  yarışmacılar değerlendirmeye alınmayacaktır. Dereceye giren yarışmacılar, Milli Eğitim Müdürlüğü @mugla_mem sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir. Yarışma katılım, kontenjanla ile sınırlıdır. 

En yüksek puanı alan, şartnameye uygun yarışan ve puan sıralamasında ilk üçe giren öğrenciler, Müdürlüğümüzce ödüllendirilecektir.


Ödüller:

Birinciye: tablet

İkinciye: akıllı saat

Üçüncüye: hızlı okuma lisansı hediye edilecektir. 

19-05-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.