MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖNÜLLÜLÜK TEMASIYLA KIZILAY SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gönüllülük temasının işlendiği bu yılki Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında, Türk Kızılayı'na ve faaliyetlerine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla şehir merkezinde, "Kızılay Sağlık Yürüyüşü" gerçekleştirildi.
GÖNÜLLÜLÜK TEMASIYLA KIZILAY SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 153. yıl dönümü ve Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında, Muğla'da gönüllülük temasıyla düzenlenen "Kızılay Sağlık Yürüyüşü" Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayarak Recai Güreli Caddesi, Hasan Ercan Caddesi ve ve Zübeyde Hanım Caddesi istikametinden devam ederek Sınırsızlık Meydanı'nda son buldu.  

Kızılay Muğla Şube Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hasan Arslan, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, öğretmen ve öğrencilerimizin yanı sıra Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Orman Müdürlüğü ile Muğla Gençlik Merkezi temsilcileri, MSKÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri, Kadın ve Gençlik Kolları Üyeleri ve Kızılay gönüllüleri katıldılar.

Yürüyüşe Emirbeyazıt İlkokulu, Dumlupınar İlkokulu, Atatürk İlkokulu ve Kocamustafendi İlkokulu öğrencileri "Her yerde Kızılay" "Kan Ver, Can Ver" "Yaşasın Kızılay" sloganlarıyla, ellerinde dövizlerle eşlik ettiler. Yürüyüşün ardından düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hasan Arslan ve Kızılay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci, günün anlam ve önemine yönelik konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Konuşmasında, Türk Kızılayı'nın tarihinden, misyonu, vizyonu ve faaliyetlerinden bahseden Kızılay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci, Kızılay'ın bir afet ve insani yardım kurumu olarak olağanüstü ve afet dönemlerinde üzerine düşeni her zaman en iyi şekilde yapmaya devam ettiğini belirtti. Pirci, Marmaris ilçesinde 28 Temmuz'da başlayan ve eş zamanlı olarak 7 ilçede etkili olan orman yangınları sürecinde, Türk Kızılay Muğla Şubesi ile ilçe şubelerinin ve temsilciliklerinin adeta seferber olduğunu aktardı. Pirci, yangınlar sonrasında da tüm ekiplerin çalışmalarına devam ettiğini, Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında hijyen ve maske desteğinin de sürdüğünü ifade etti. Etkinliğe destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek vatandaşları kan vermeye davet etti. 

İl Müdür Yardımcımız Hasan Arslan konuşmasında "Ülkemizde 1868 yılında,  ilimizde de 11 Ocak 1921 yılında yani bundan tam 100 yıl önce kurulan Kızılay'ımız genci ile yaşlısıyla, büyüğüyle küçüğüyle,  bütün devlet büyüklerimizle, halkımızla bugüne kadar el ele vermiş; ırk, millet, din, diyanet hiçbir ayrım gözetmeksizin mazlumun, ihtiyaç sahibinin yanında olarak ülkemizin haklı gururu olmuştur. Bundan sonra da hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün paydaşlarımızla birlikte, ihtiyaç sahibinin yanında olmayı sürdürecektir. Bu anlamda da en önemli katkıyı sunan gönüllülerimize, bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Aynı zamanda devletimizin bütün kamu kurum  ve kuruluşlarına, destek veren sivil toplum kuruluşlarına, bütün katılımcılara,  tekrar tekrar şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.

Törenin son bölümünde ise Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimizin Kızılay Haftası için hazırlamış olduğu resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergi ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Etkinlik kapsamında vatandaşlar, Sınırsızlık Meydanı'na kurulan kan alma aracında kan bağışında bulundu.  

04-11-202104-11-202104-11-202104-11-2021

04-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.