MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GSM OPERATÖRLERİNDEN EBA KULLANICILARINA GB DESTEĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında tüm GSM operatörleri tarafından eba.gov.tr ve Bakanlığımız Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uygulaması üzerinden hizmet sunan eğitim portalına girişlerde kullanılmak üzere her ay 3 GB'a kadar ücretsiz erişim sağlanıyordu. 16 Mart tarihi itibariyle başlayan ara tatil ve 23 -27 Mart tarihleri arasında yapılacak uzaktan eğitim dolayısıyla Tüm GSM Operatörleri Milli Eğitim Bakanlığı ile olan protokole ek olarak faturalı ve faturasız tüm kullanıcılara Mart ayı sonuna kadar ek GB desteği sunacaklar."
GSM OPERATÖRLERİNDEN EBA KULLANICILARINA GB DESTEĞİ

16 Mart tarihi itibariyle başlayan ara tatil ve 23 -27 Mart tarihleri arasında yapılacak uzaktan eğitim dolayısıyla Tüm GSM Operatörleri Milli Eğitim Bakanlığı ile olan protokole ek olarak faturalı ve faturasız tüm kullanıcılara Mart ayı sonuna kadar ek GB desteği sunacaklar.

Turkcell'den ek 3 GB 

Turkcell, yaptığı açıklamada EBA uygulamasında kullanılmak üzere MEB tarafından verilen 3 GB'ın üstüne 3 GB daha ekleneceğini ve tüm mobil abonelerine 6 GB internet tanımlandığını kaydetti. Ayrıca fiber kullanan Turkcell abonelerinin de EBA altyapısından sınırsız şekilde faydalanacağını kaydetti. Sabit internet kullanıcılarını da EBA sistemine erişimleri için destekleyen Turkcell, EBA erişimlerinde kotayı kaldırıyor ve fiber kullanıcılarının platforma erişimlerinde hızını 100 MBit'e yükseltiyor.

Turkcell abonelerinin 6 GB'lık imkandan yararlanmak için BiP uygulamasını indirmelerive etkinleştirmeleri gerekiyor. Daha sonra bu uygulamadaki Keşfet bölümünde yer alan EBA kanalını takip etmelisiniz. "6 GB Paketinizi Aktifleyin" butonuna tıkladığınızda 6 GB paketi tanımlanıyor.

Türk Telekom'dan ek 5 GB 

"EBA" yazıp 5555'e SMS gönderen faturalı ya da faturasız hat kullanan tüm mobil abonelerine, Türk Telekom tarafından EBA kullanımlarında 3GB internet hediye ediliyordu.

Bu arada Türk Telekom, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 3 GB internet desteğine 5 GB daha eklendiğini kaydetti. "Koronavirüs önlemleri kapsamında, MEB?in uzaktan eğitim kararı vermesi üzerine; sunduğumuz 3 GB internet desteğine 5 GB daha ekledik. EBA'yı kullanacak mobil abonelerimize, uzaktan eğitim devam ettiği sürece EBA?da kullanabilecekleri toplam 8 GB internet tanımlıyoruz."

Vodafone'dan ek 3 GB 

Vodafone, koronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim kararı alınması üzerine müşterilerine 3 GB internet hediye edecek. Vodafone, mart ayı sonuna kadar Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerine erişmek isteyen kurumsal ve bireysel tüm müşterilerine bakanlığın 3 GB'lık desteğine 3 GB daha ekleyerek toplam 6 GB internet tanımlayacak.

Kampanya kapsamında kurumsal ve bireysel, faturalı ve faturasız tüm Vodafone müşterileri, Milli Eğitim Bakanlığı'na ait olan eba.gov.tr ve EBA uygulaması üzerinden hizmet sunan Türkiye'nin dijital eğitim platformuna hiçbir ek işlem yapmadan erişim sağlayabilecek.

16-03-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.