MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜÇLÜ TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ KADINLARI SERGİSİ

8 Mart Kadınlar Günü kapsamında, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde "Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları" temalı çalışan ve üreten kadın buluşması ve fotoğraf sergisi düzenlendi.
GÜÇLÜ TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ KADINLARI SERGİSİ

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde "Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları" temalı çalışan ve üreten kadın buluşması ve fotoğraf sergisi düzenlendi.

Etkinliğe Muğla Valisi Esengül Civelek'in yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, kamu kuruluşlarının kadın temsilcileri ile  kadın ilçe müdürleri ve okul idarecileri katıldı.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsünün ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin açılış konuşması ile başladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Töre, "Kadınlar, toplumumuzun ve yarınlarımızın mimarıdır. Bu bağlamda demokratik, ileri bir toplum ve güçlü bir Türkiye için kadınların, toplumsal yaşamın her alanında konumlarının daha da güçlendirilmesi önem arz etmektedir. Kahramanlıkları, fedakârlıkları, başarıları, girişimci ruhlarıyla adını tarihe yazdıran kadınlarımız, bizim için onur ve gurur kaynağıdır. Günümüzde eğitimden, siyasete, spordan, sanata hayatın her alanında başarılı ve aktif rol oynayan kadınlarımızın arttığını görmek bizlere cesaret ve ilham vermektedir. Kadınlarımız sadece iş hayatında değil, aile yaşantısında da annelik vasfıyla güçlü nesillerin yetişmesinde öncü rol oynamaktadır." ifadelerine yer verdi.

"Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları" temalı fotoğraf sergisinin açılış öncesinde Vali Civelek; güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum, güçlü Türkiye vurgusuna değinerek tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dileklerinde bulundu.

Etkinlikte yer alan Muğla Zeybeği protokol ve konuklar tarafından ilgiyle izlendi. Zeybek oynayan efeler gösterilerinin sonunda Vali Civelek'in "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü" kutlayarak kendileri için hazırlanan Türk Bayrağını takdim ettiler.

Türkiye Cumhuriyeti'nin öncü kadınlarının yer aldığı fotoğraf sergisi protokol ve konuklar tarafından ilgiyle gezildi. Konuklara günün anısına ev kadınlarının yapmış olduğu el işlemeli şallar takdim edildi. Etkinlik, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

09-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.