MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ ile bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulundular

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ ile bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulundular

Lider Yöneticiler Projesi kapsamında İlimiz Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi müdürlerinin Gaziantep ve Kahramanmaraş İllerinde bulunan Halk Eğitim Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezleri Müdürlüklerinin çalışmalarını yerinde görmek incelemek ve istişarede bulunmak üzere 02-05 Mayıs 2017 tarihlerinde ziyaretler gerçekleştirdiler. Yapılan ziyaretlerde ayrıca sivil toplum örgütleri yerel yönetimler ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını icra eden zanaatkârlar da yerinde ziyaret edildi. Bu İllerde misafir edilen Suriyeli göçmen kardeşlerimizin yaşadığı çadır ve konteyner kampları ziyaret edilerek bu kamplarda yapılan eğitim çalışmaları da yerinde incelenmiştir.


İnceleme gezisine katılan Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürleri yaptıkları ziyaretle ile ilgili gördükleri çalışmaları, farklılıkları ve uygulama örneklerini Muğla Öğretmenevi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ ile bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulundular.


İl Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ; İlimizin turizm bölgesi olmasından dolayı diğer illerdeki el sanatlarının da ilimize entegre edilmesi gerektiğini, İlçelerimizin yöresel ve kültürel imkanları doğrultusunda en az bir alanda el sanatının ön plana çıkarılarak yaşatılması, üretime geçirilmesi ve ekonomimize katkı sağlanmasının gerekli olduğunu belirtti.


15-05-201715-05-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.