MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Kardeşlerden Bodrum İlçesine İki Okul

Hayırsever Kardeşlerden Bodrum İlçesine İki Okul

Eğitime Yüzde Yüz destek kampanyası çerçevesinde Bodrum İlçesinde yapılacak olan iki okulun protokolü Muğla Valiliği 75. Yıl Toplantı Salonunda yapıldı.  

 

Protokol törenine Muğla Valisi Amir Çiçek Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Hayırsever Kardeşler Yunus Büyükkuş ve Ahmet Zeki Büyükkuş katıldı.   

 

Okul protokolü töreninde konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirterek, “Hayırseverimiz tarafından yapılan okuldan geleceğimizi şekillendirecek bireyler yetişecek. Onlar büyüdüklerinde vatanına milletine hayırlı birer evlat olacak. Böyle bir imkân sağlayacağı için hayırseverimize teşekkür ediyorum. Bu tür yardımların artmasını temenni ediyorum. Çünkü en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır” dedi.  

 

Muğla’da eğitime hayırseverlerin büyük desteğini görüyoruz ve bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Eğitime Yüzde Yüz destek kampanyasının başladığı günden bugüne kadar Hayırseverlerin ilimize 107 proje kazandırdıklarını, bugün atılan imzalarla eğitime olan katkıların büyüyerek devam edeceğini” vurgulayan Vali Çiçek “İmzalanan protokolle Bodrum Dereköy Mahallesine 5 derslikli ilkokul, İslamhaneleri Mahallesine 8 derslikli ilkokul yapılacak.

 

Hayırseverlerimizin bu anlamlı yardımları ile il genelinde geleceğimizin teminatı çocuklarımız daha iyi eğitim alma imkânı yakalamışlardır” dedi.  

 

Bodrum ilçesine iki okul kazandıracak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen Hayırsever İşadamları Yunus Büyükkuşoğlu ve Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu, “Sosyal sorumluluk projelerine önem veriyoruz. Bu projelerin içinde eğitimi ilk sırada yer alıyor, bu projeleri yürütürken yaşamlarımız daha da anlam kazanıyor” diye konuştular.   Konuşmaların ardından Okul yapım protokolü Vali Amir Çiçek ve işadamları Hayırseverler Yunus Büyükkuş ve Ahmet Zeki Büyükkuş arasında imzalandı.


09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.