MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVERLERİMİZDEN MUĞLA EĞİTİME BİR KATKI DAHA

Muğla Valisi Orhan Tavlı himayelerinde, Hayırsever Aydem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı tarafından, Yatağan ilçesinde Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ adına, 16 derslikli Anadolu Lisesi Proje Okulu ve öğrenci pansiyonu yapımı için protokol imzalandı.
HAYIRSEVERLERİMİZDEN MUĞLA EĞİTİME BİR KATKI DAHA

Muğla Valiliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine; Vali Orhan Tavlı, Hayırsever Aydem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, şube müdürleri ve yetkililer katıldı.

Yatağan ilçesinde, Yeni Mahalle 108 ada 25 parsel üzerinde hazine adına kayıtlı ve Bakanlığa tahsisli 10.424,36 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde yaptırılacak olan 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli Özel Program ve Proje Uygulayan Anadolu Lisesi binası, 100 kişilik öğrenci pansiyonu, saha tanzimi ve çevre duvarı, anahtar teslimi yaptırarak en geç iki yıl içerisinde Millî Eğitim Bakanlığımıza devredilecek.

Vali Tavlı, protokolün imzalanmasının ardından eğitime verdikleri destekten dolayı Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ adına Hayırsever Aydem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı'ya teşekkür ederek protokolün hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Muğla Valisi Orhan Tavlı "Böyle önemli hizmetler; eğitim, kültür ve sanatta gençliğe yönelik yapılacak yatırımları teşvik etmesi, onlara öncülük etmesi açısından çok önemli. Okulumuzun memleketimize, milletimize kıymetli hizmetler verecek evlatlar yetiştirmesini temenni ediyorum." dedi.

Törende konuşan Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ise Aydem Enerji ailesinin ülkemize karşı taşıdığı sorumlulukları yüksek bir bilinçle yerine getirmeye kararlı olduğunun altını çizerek "Gelecek nesillerin daha iyi şartlarda eğitim almasını önemsiyoruz. Yaratıcı, çok yönlü düşünebilen, bilimsel çalışmalara yönelen, bilimi kendine rehber edinen, iz bırakacak gençler yetiştirilmesini destekliyoruz. Enerjimizi iyiliğe dönüştürmeyi sürdüreceğiz. İnanıyorum ki bu çatı altında en güncel bilgiye ulaşan, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayan, okullarının onlara sunduğu imkanlardan en verimli şekilde yararlanan başarılı gençler hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek." dedi.

Okulların eğitim çıtasının yükselmesinde hayırseverlerin önemli katkılarının olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay "Muğla'mıza yeni bir eğitim yatırımı kazandırmanın gururu ve mutluluğuyla başta Sayın Valimiz Orhan Tavlı ve Hayırseverimiz Ceyhan Saldanlı'ya, çok kıymetli Saldanlı ailesine, Aydem Holding, Yatağan Termik Enerji Anonim Şirketine ve tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Daha önce de Denizli'de fen lisesi yaptırmış olan Hayırsever Ceyhan Saldanlı, Denizli doğumlu olup ülkemizin çeşitli yerlerinde enerji üretim alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.

22-09-202222-09-202222-09-202222-09-202222-09-202222-09-202222-09-202222-09-202222-09-2022

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.