MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destek Programı kapsamında hazırlamış olduğu "Muğla Bilim Şenliği" isimli projenin, TÜBİTAK uzmanları tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonrasında, desteklenmesine karar verilmiştir. 
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği

10-12 Ekim 2018 tarihleri arasında Menteşe ilçemizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenleyeceğimiz Bilim Şenliği’nde Müdürlüğümüze bağlı farklı okullarda görev yapmakta olan 15 öğretmen ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görev yapan 14 akademik personel görev alacaktır. 3 gün sürecek Bilim Şenliği’nin 30 atölye ve 4 söyleşi ile devam etmesi planlanmaktadır.

4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı, Bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, bu sayede toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla farklı kesimleri kaynaştırmak ve bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amacıyla hazırlanan sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları ile tematik oyunlar, yarışmalar, sahne gösterileri, söyleşiler gibi tercihen etkileşimli uygulamaları içermektedir.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.