MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yıl Sonu Konuşması

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yıl Sonu Konuşması

Sevgili Öğrenciler,

 

            Geleceğimizin teminatı çocuklarımız olarak sizler elbette her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Her zaman bu bilinçle hareket eden devletimiz tüm imkânlarını sizler için seferber etmektedir.

            Her biriniz bizim için ayrı bir değer, ayrı bir cevherdir. Eğitim camiamızın her bir ferdi bu bilinçle hareket eder ve sizlerin sahip olduğu yetenekleri büyük bir özenle ortaya çıkarıp geliştirmek için titizlikle çalışır. Sizlerin o eşiz dünyalarınıza, hayallerinize tanıklık etmek bizler için bir keyiftir. Biliniz ki, yetenekleriniz eğitimcilerin ışığında gün yüzüne çıkarılacak ve parlatılacaktır. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri, toplum için ziyan ve israftır. Esas Olan, bireylerin milli ve manevi duygularını güçlendirerek, kabiliyetine göre yön verip, üretkenliğini desteklemektir. Tüm bu gayretimiz ve inancımızla eğer, hayatınıza bir pencere açıp ufkunuza bir tutam ışık olduysak, ne mutlu bize…

Biz bu görevi vatanımız, milletimiz, geleceğimiz adına kutsal bir görev olarak kabul ettik, sizlerden tek beklentimiz; vatanını milletini seven; milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmanızdır.

            Aldığı sorumlulukların bilincinde, planlı çalışmayı bilen, ulaşılabilir hedeflere sahip olan ve kararlı bir nesil yetiştirmek için bizler kollarımızı en başından beri sıvamışken sizler de emeklerimize sahip çıkıp başarıyı kendinize rehber almalısınız.

            Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Tatil sürecinde geçmiş dönemin yorgunluğu atarken, önümüzdeki dönem için de enerji toplamayı ihmal etmeyiniz.

 

 Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,


           Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflerin eğitim yoluyla gerçekleşebileceği gerçeğini daima diri tutmalıyız. Bu bereketli topraklarda, gençlerimiz, geçmişte olduğu gibi daima medeniyetimizin inşasına katkıda bulunacaklardır. Bizler de başarıların artmasında elimizden geldiğince sizler için zemin hazırlamaya devam edeceğiz. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz.

            Sizler sevgi dolu, sabırlı, yenilikleri takip eden, öğrenmeye açık birer meşalesiniz. Bu görev bilinciyle yetiştirdiğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz.

 

Bir fidanın nasıl yetiştirileceğini bilen Değerli Velilerimiz;  

                 
            Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle, çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine sebep olabilecek suçlamalardan kaçınınız.   
           Her Eğitim-Öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de Muğla’mızın eğitimde yükselen çıtasına verdikleri samimi destekten ve bir dönem boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından ötürü tüm eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize keyifli tatiller diliyor, velilerimize sağlık başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.

 

Celalettin EKİNCİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.