MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE ‘nin Gaziler Günü mesajı:

Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE ‘nin Gaziler Günü mesajı:
Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE ‘nin Gaziler Günü mesajı:

Tarihimizi şerefle yazan kahraman Şehitlerimiz ve Gazilerimiz,

Bizler, tarihini şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakârlıklarıyla yazmış kahraman bir milletiz. Bugün millet olarak onurlu, izzetli bir duruş ortaya konuluyorsa şehitler ve gazilerimizin sayesindedir. Güçlü Türk milleti olarak 1071 Malazgirt Zaferiyle başlayan Anadolu’ya girişimizden bugüne “Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” anlayışıyla milletimiz bin yıldır bu topraklarda mücadele ediyor.

Tarihin her safhasında, bizi bu topraklardan söküp atmak isteyenler çıkmıştır. Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi yedi düvele karşı mücadele eden milletimiz 15 Temmuz’da da hain örgüte karşı gereken destansı cevabı vermiştir.

Bizim inancımıza göre şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir. Türk tarihinin şanlı mazisi, şehitlerimizin kanları, gazilerimizin hatıraları ile yazılmıştır. Şehitliğin ve gaziliğin hiçbir paye ile karşılığı yoktur. Onların mükâfatı Yüce Allah’ın (c.c) kutsal kitabımızda buyurduğu gibidir:

“Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.”

Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Müşir ve Gazi” unvanın verilişinin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’e ve onun silah arkadaşlarına, asırlardır bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir; kahraman gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarım.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.