MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nitelikli Meslek Edindirme Seferberliği!

Nitelikli Meslek Edindirme Seferberliği!

Hükümetimizin ‘100 Günlük Eylem Planı’ çerçevesinde Valiliğimiz himayelerinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile halkımızın talepleri doğrultusunda hızlı şekilde meslek edindirme kursları başlatıldı.

 

Bu İşbirliği ‘Ulusal İstihdam Projesi’nin devamı olarak nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için eğitimden en etkili ve hızlı şekilde yararlanıp işsizliğin azaltılarak istihdamın arttırılması amacını taşır. Kursiyerlerin sigorta primleri ve zorunlu giderlerinin İl Çalışma ve İş Kurumu tarafından; ‘Eğitici’ ücretlerinin ise İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ödenmesi sağlanarak ‘bürokratik gecikmeler olmadan, seri şekilde meslek edindirme seferberliğidir.’

 

Böylelikle uzmanlık kazanarak meslek ve iş sahibi olmuş geleceğe güvenle bakan vatandaşlarla nitelikli iş gücü sağlanıp Muğla’mızın Ülkemiz ekonomisine katkısı artırılacaktır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE ‘Eğitimimizde sadece örgün eğitim değil; hayat boyu eğitimden de sorumluyuz.’ diyerek projeye verdiği değeri ifade etmiş; ‘Adı Sizden Eğitimi Bizden’ projesi kapsamında Muğla halkımızın istekleri doğrultusunda açılan kurslarımız, Halk Eğitim Merkezlerimizde halkımızın hizmetine sunulmuştur.’ demiştir.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.