MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENİN CANSUYU PROJESİ

24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası Etkinlikleri kapsamında Muğla Valisi Sayın Esengül CİVELEK himayelerinde, İl Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “ Öğretmenin Cansuyu”  Kan Bağışı Kampanyası, Kızılay Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağış Merkezi işbirliği ile 22 Kasım Perşembe Günü Eğitim Müdürlük Binamızda gerçekleştirilmiştir.
ÖĞRETMENİN CANSUYU PROJESİ

24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası Etkinlikleri kapsamında Muğla Valisi Sayın Esengül CİVELEK himayelerinde, İl Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “ Öğretmenin Cansuyu”  Kan Bağışı Kampanyası, Kızılay Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağış Merkezi işbirliği ile 22 Kasım Perşembe Günü Eğitim Müdürlük Binamızda gerçekleştirilmiştir. Müdürlüğümüze bağlı 13 İlçemizden “Geleceğin kan bağışçılarını yetiştiren 300 öğretmenlerimizin” katılımıyla gerçekleştirilen bu örnek çalışma sayesinde öğretmenlerimizin, hasta ve kana ihtiyacı olan öğrencilerine kan verme mutluluğunu yaşamaları sağlanmıştır..

Marmaris Birgül Gökmen Kan Merkezi  2 Doktor, 8 Hemşire, 3 destek personeli ve 1 organizson sorumlusu toplam 14 personel ile 10 sedyede “Kan Bağışı” işlemlerini gerçekleştirmiştir.

Güney Ege Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. İbrahim ÜNLÜ, Muğla Kızılay Şube Başkanı Bülent KARAKUŞ ve yönetim kurulu üyeleri Bağış yapan öğretmenlerimizi ziyaret ederek teşekkür etmişlerdir.

Muğla İl sağlık Müdürlüğünden alınan verilere göre Muğla İlimiz Hastanelerinde 18 yaş altında 40 çocuğumuz talesemi hastası olmak üzere, Lösemi, İTP ve diğer kan hastalıkları görülen yaklaşık 130 çocuğumuzun belli zaman aralıklarıyla kan ve kan ürünü nakline ihtiyaç duydukları bilgisi alınmıştır. Bu anlamda, öğretmenlerimiz yaptıkları kan bağışı ile öğrencilerine “Cansuyu” olmaktadırlar.

Güney Ege Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. İbrahim ÜNLÜ ve beraberindeki heyet, İl Müdürümüz Pervin TÖRE’ye öncülük ettikleri bu güzel kampanya için teşekkürlerini iletmişlerdir.

Gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası ile Muğla İlinde tek bir noktada en yüksek kan bağışı sayısına da (200)  ulaşılması hedeflenmiştir.

22-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.