MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELİM İBADETİME ENGEL DEĞİL

Yatağan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Liseler Arası Tübitak Proje Yarışmasında desteklenmesine karar verilen “Engelim İbadetime Engel Değil” Projesi açılışını 07/12/2018 tarihinde Menteşe İlçesi Kurşunlu Camiinde gerçekleştirdi. Proje yürütücü öğrencileri Mert Muhlis BAĞCI, Muhittin TOPAL ile  Proje Okul Danışman Öğretmeni Aslı DURMAZ ve Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa BAYKAL İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE´yi ziyaret ettiler  
ENGELİM İBADETİME ENGEL DEĞİL

 

07-12-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yatağan Anadolu İmam Lisesi tarafından Liseler Arası Tübitak Proje Yarışmasında desteklenmesine karar verilen “Engelim İbadetime Engel Değil” Projesi açılışını 07/12/2018 tarihinde Menteşe İlçesi Kurşunlu Camiinde gerçekleştirdi. Proje ile;Çoğumuz çevremizdeki engellileri hayatımızın içinde olmadıkları için fark edemiyoruz Oysa onlar komşumuz arkadaşımız kardeşimiz hatta belki babamız olabilir. Biz gerçekleştirmekte olduğumuz TÜBİTAK liselerarası proje yarışması ile engellilerimizin sahip oldukları dini inanca göre ibadetlerini gitmelerine yardımcı olmak ve bu çalışmamızla bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Türkiye´de 82 693 Cami bulunuyor ve bu camilerin pek çoğu da engellilerin hem ulaşımını hem de ibadet etmeleri için fiziki koşullar açısından çok da elverişli olduğu söylenemez projemiz toplumumuzda farkındalık oluşturmak ve beraber bu olumsuzlukların da giderilmesini engelli kardeşlerimize daha yaşanır bir dünya vermekle birlikte ibadetlerinde yardımcı olmaya da amaçlıyoruz. Tüm bunları ancak Birlik olursak yapabiliriz bazı engeller sadece bizim zihnimizde, Biz onları aşarsak eğer, engelli kardeşlerimiz de bizimle beraber daha güzel yarınlara sahip olacaklarını ve inanabilirler.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.