MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Narkotik TIR'ı Muğla'da

Uyuşturucu madde kullanımının zararlarını anlatan İstanbul Narkotik Eğitim Tırı  Bağımlılıkla Mücadele Kapsamında ikinci kez Muğla'ya geldi. Cumhuriyet Meydanı'na park eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında tasarladığı Narkotik Eğitim Tırı, gençlerimizi uyuşturucunun zararları hakkında bilgilendiriyor.
Narkotik TIR'ı Muğla'da

 

Narkotik TIR'ını  Muğla Valimiz Esengül CİVELEK, Vali Yardımcılarımız Fethi ÖZDEMİR ve Turgut ÇELENKOĞLU, Menteşe Kaymakamı Caner YILDIZ, İl Emniyet Müdürü Hakan ÇETİNKAYA; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet YAŞAR, çeşitli kurum amirlerimiz lise öğrencilerimiz ile birlikte ziyaret ettiler.

TIR içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik eğitim salonunda görevli narkotik uzmanı polisler tarafından ziyaretçilere, 12 dokunmatik ekranda, uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri, uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda bilgi verildi.

Narkotik Tırı içerisinde Lise çağındaki öğrencilerimizin uyuşturucu madde ile ilgili olarak insan vücudundaki oluşturmuş olduğu tehlikeleri ve sosyal çevrelerindeki olumsuzlukları, İnsan vücudundaki zararlarını, uyuşturucu madde kullanan insanların vücudunda oluşturduğu izleri, uyuşturucunun neden tehlikeli olduğunu ve sosyal çevresindeki ilişkilerin uyuşturucuya bağlı olarak nasıl değişkenlik gösterdiğini anlatmak için oluşturulmuş simülasyon merkezi bulunuyor.

11 Eylül 2019 tarihinde 1026 öğrenciye eğitim veren tır, 12 Eylül tarihinde de Menteşe ilçesi Kötekli mahallesinde eğitimlerine devam edecek ve Menteşe ilçemizde toplam 2023 öğrenciye eğitim verecek.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, Narkotik Tırını gezen öğrencilerimiz, uyuşturucunun insan vücudu üzerindeki zararlı etkilerini ve düşünce yapısındaki değişiklikleri görme fırsatı bulacaklarını ifade etti. Öğrencilerimizin bilinçli ve duyarlı nesiller olarak yetiştirilmeleri ve bağımlılığa karşı Hayır diyebilmeleri için bu tür eğitimleri ve projeleri önemsediklerini vurguladı. İl Müdürümüz TÖRE Bağımlılıkla Mücadele konusunda İlimizde gerçekleştirilen bu önemli etkinlik için başta Sayın Valimiz olmak üzere İl Emniyet Müdürümüze ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

Narkotik Tırı Menteşe, Bodrum, Milas, Marmaris, Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz ilçelerinde de eğitimlerine devam edecek.

 

11-09-201911-09-201911-09-201911-09-201911-09-2019

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.