MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEAM'LE DENİZLERİ TEMİZLİYORUM

Geçtiğimiz yıl Müdürlüğümüz ve Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA iş birliğiyle hayata geçirilen "STEAM'le Denizleri Temizliyorum" projesi, ikinci yılında STEAM sistemi ile fark yaratacak.
STEAM'LE DENİZLERİ TEMİZLİYORUM

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, çocukların küçük yaşlardan itibaren denizle olan bağlarını güçlendirmeyi hedefleyen D-Marin Kids ve gelecek nesilleri temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla 25 yıldır çalışan TURMEPA işbirliğiyle yürütülen "STEAM'le Denizleri Temizliyorum" projesinin ikinci yılında, öğretmenlere STEAM eğitimleri verilmeye devam ediyor.

13 ilçemizden 1 koordinatör öğretmenimizin katılımıyla  gerçekleştirilecek olan proje eğitimleriyle; çocukların doğaya yaklaşımlarına ışık tutarak bir bilim insanı gibi düşünmelerine, yeni fikir ve projeler üretmelerine, çevre projelerini teknolojiyle birleştirmelerine  katkı sağlamak amaçlanıyor.

Geçtiğimiz yıl STEAM ile ilgili elde edilen başarıdan dolayı bu yıl da okul öğretmenleri, alacakları STEAM Hizmet İçi Eğitimi ile denizler, sıfır atık ve plastik temalı eğitimleri birleştirerek bu bilgileri kendi okullarındaki öğrencilere aktarabilecek, böylece çocuklar denizleri korumaya yönelik projelerini geliştirirken teknolojiden faydalanabilecekler.

D-Marin Turgutreis ve Göcek marinalarının bulunduğu Muğla ilinde, 31 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında BenMaker; 5 gün boyunca Yenilikçilik, 3 Boyutlu Tasarım, Üretim Becerileri Atölyesi, Robotik-Kodlama ve Tasarım Maratonu başlıkları alında STEAM ile ilgili öğretmenlere eğitimler gerçekleştirecek.

Müdürlüğümüz koordinesinde  yürütülen bu projeyle D-Marin Kids ve TURMEPA; Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Datça Yılmazlar Ortaokulu, Dalaman Atakent Ortaokulu, Fethiye Üzümlü Ortaokulu, Kavaklıdere Menteşe Ortaokulu, Köyceğiz Yunus Emre Ortaokulu, Marmaris Enver Paşa Ortaokulu, Menteşe Şehit İbrahim Karaoğlan Ortaokulu, Milas BİLSEM, Ortaca Çaylı 100. Yıl Ortaokulu, Seydikemer Karadere Ortaokulu, Ula Şehit Öğretmen Sezgin Keçeci Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yatağan Ayser Kazım Eren Ortaokulu'na ulaşacak.

 

01-09-202001-09-202001-09-202001-09-202001-09-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.