MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZİYA ÖĞRETMEN İLİMİZDEKİ ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, ilimiz öğretmenleriyle çevrim içi ortamda bir araya geldi. 
ZİYA ÖĞRETMEN İLİMİZDEKİ ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi ortamda gerçekleşen Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşması, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre başta olmak üzere ilimizi temsilen 300 öğretmenin katılımıyla gerçekleşti. İl genelindeki öğretmenlerin izleyici olarak yüksek oranda katılım gösterdiği program, youtube/mebbasin adresinden canlı olarak takip edildi.

Program, Bakan Ziya Selçuk'a ithafen hazırlanmış video gösterimi ile başladı. Ardından Bakan Selçuk, ekran başındaki öğretmenleri, öğrencileri ve velileri selamlayarak şu sözleri kaydetti: "Dünyanın zor zamanında, çocuklarımızın yüzündeki gülümseme hiç solmasın diye gösterdiğiniz gayretlerden dolayı hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu günler geleceğe, inşallah hayırla anılacak günler olarak kaydedilecek ve biz gelecek nesillere yüksek itibarlı bir öğretmenlik mesleğini de armağan etmiş olacağız."

Salgın döneminde eğitimde gerçekleştirilen üstün çalışmalarla dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer aldığımıza değinen Bakan Selçuk, "En baştaki G20 ülkelerini listeleyin ve hangi ülkede salgın döneminde neler yapılmış bir inceleyin. Televizyon kurmak, canlı ders yapmak, öğretmenlere ve öğrencilere kaynak vermek ve hizmet içi eğitim yapmak vb. birçok parametreyi sıralayın. Çok iddialı olarak kanıta, veriye dayalı olarak söylüyorum: Biz ilk üç- beş ülkenin içerisindeyiz ve bu sevindirici bir şey. 10 bin ders videosu, günde asgari 3 bin ders, üç ayrı televizyon kanalı vesaire bu tür şeylerin tamamı emin olun, dünyada hiç ama hiç yapılmayan şeyler. Biz bu vesile ile emeği geçen herkese şükranlarımızı sunmuş olalım." dedi.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre  "Tarih, kültür ve turizm kenti Muğla'mızdan, tüm yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz adına şahsınızı ve tüm ekibinizi saygıyla selamlıyorum." sözleriyle Bakan Selçuk'u karşıladı.

Konuşmasında şu sözlere değindi: "Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye" teması ile hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonumuzun "Öğrenme Süreçlerinde Dijital İçerik ve Beceri Destekli Dönüşüm" hedefi bizlere bu zorlu süreçte rehber oldu. Dijital eğitim ve öğretim içeriği geliştirme ekosistemini Muğla'mızda yapılandırdık. İnovasyonu güçlü öğretmenlerimizle el birliği, gönül birliği, iş birliği ve güç birliği yaparak içerik normları ve kalite standartları tüm olası kullanım senaryolarını destekleyecek şekilde çalışmalar yaparak Muğla'nın içerik arşivini oluşturduk ve bu bizim için çok büyük kazanım oldu. Biz keşke demeyeceğiz, biz iyi ki bu süreci yaşadık ve bu süreçte değişimimizi ve dönüşümümüzü tamamladık."

Pervin Töre, 15 Şubat'ta Muğla'da öğrencilerin yüzde 24'ünün eğitme başlayacağını ve 1 Mart itibariyle ise tüm okulların eğitim öğretime hazır olduğunu belirtti.

Bakan Selçuk "Unesco'nun raporları, Dünya Sağlık Örgütü'nün raporları, uluslararası bilimsel çalışmalar ve bütün ülkelerin deneyimleri...Bütün bunların hepsini emin olun gün gün izliyoruz ve risk oluşturmayacak noktada çizgi çekip orada harekete geçiyoruz. Bütün toplum şunu bilsin ki herhangi bir riskin doğması ile ilgili bir durum ortaya çıktığı zaman, bu dinamik süreçte elbette biz yeni kararlar alırız. Önemli olan öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın sağlığıdır, diyoruz." ifadelerine yer verdi.

Ardından Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri, Bakan Selçuk'un sevdiği sanatçı Neşet Ertaş'tan Leylam adlı türküyü seslendirdi. İlimizdeki 13 bin 714 öğretmeni temsilen, 13 ilçeden farklı branşlarda 15 öğretmen söz alarak uzaktan eğitim sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında Bakan Selçuk'a bilgi verdi. Öğretmenler ve aileleriyle sohbet havasında geçen görüşmeler sonrasında Bakan Selçuk'un "Değerli öğretmenlerim emeğinize sağlık, çok güzel işler yapıyorsunuz, var olun." sözlerinin ardından Bodrum Zeki Müren Müzesi'nde öğretmenlerin seslendirdiği "Elbet Bir Gün Buluşacağız"   şarkısıyla program son buldu. Öğretmenler "Muğla Bizde Ziya Öğretmenim" pankartlarını ekranlarda paylaşarak Bakan Selçuk'u uğurladılar. 

03-02-202103-02-202103-02-202103-02-202103-02-202103-02-202103-02-2021

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.