MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLİM SANAT MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ 23 NİSAN SEMPOZYUMUNDA BULUŞTU

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 101. yılı ve "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"  etkinlikleri kapsamında, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce '23 Nisan Çocuk Sempozyumu' düzenlendi.      
BİLİM SANAT MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ 23 NİSAN SEMPOZYUMUNDA BULUŞTU

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde; Muğla, Fethiye, Milas ve Bodrum Bilim ve Sanat Merkezleri tarafından hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sempozyumu, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin açılış konuşmasıyla başlayan sempozyumda, Töre çocuklara hitaben şu sözleri kaydetti: "Böylesine anlamlı bir günde sizlerle bir arada olmaktan son derece onur ve mutluluk duyuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de vurguladığı gibi geleceğin mimarları sizler olacaksınız. Bu nedenle sizlerin bu güzel platformda buluşması ve fikirleri, bizler için önem arz etmektedir. Sizler bizim en kıymetli hazinelerimizsiniz. Sizlere ne kadar değer katarsak -biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Bakanlığı olarak, ülkemiz olarak- sizler o değerlerle büyüyecek ve dünyayı güzelleştireceksiniz. Türkiye'nin güçlü yarınları sizlerin omuzlarında yükselecek.

Nisan ayında yapılan uluslararası bilim yarışmasında, dünya birincisi ve dünya ikincisi olan Muğlalı öğrencilerle onur ve gurur duyduğunu belirten İl Müdürü Töre, "İnanıyorum ki geleceğin Aziz Sancarlarını, Özlem Türecilerini, Selçuk Bayraktarlarını buradan yetiştireceğiz, buradan start vereceğiz. Konuşmamı Mustafa Kemal Atatürk'ün şu değerli sözüyle noktalamak istiyorum:  "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz. Bir kez daha tüm çocuklarımın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum." dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ruhunu yaşatmak, çocukların kendi perspektifinden bilgi ve deneyimlerini, paylaşım ve etkileşim imkânı sunmak amacıyla düzenlenen sempozyumda; öğrenciler bilimden sanata, edebiyattan spora kadar birçok alanda bilgi ve birikimlerini hazırladıkları sunumlarla aktardılar.

Sunumlara Bilim ve Sanat Merkezi müzik bölümü öğrencileri de solo performansları ile eşlik ettiler. Dünya çocuklarına mesajlar sunan sempozyum, kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaştı. Pandemi koşullarından dolayı uzaktan gerçekleştirilen sempozyum, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün youtube kanalından canlı olarak yayınlandı.

24-04-202124-04-202124-04-202124-04-202124-04-202124-04-202124-04-202124-04-2021

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.