MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AHİ EVRAN VE AHİLİK RESİM YARIŞMASI İL FİNALİ SONUÇLANDI

AHİ EVRAN VE AHİLİK RESİM YARIŞMASI İL FİNALİ SONUÇLANDI

UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Ahi Evran'ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle yad etmek, Ahilik Teşkilatını ve Ahilik İlkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının "Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışı" ile Anadolu ticaretinin ve sanat dallarına sağladığı katkıları gelecek nesillere aktarmak amaçları ile 20 Şubat 2021 tarihli ve 31401 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan  "2021/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle" 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli faaliyetler tertiplenmesine karar verilmiştir.

Bu kapsamda Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüz tarafından; eğitim çağındaki çocukları kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, Ahilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amaçlarıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini (Hazırlık, 9. 10. 11 ve 12. sınıflar) kapsayan "Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu resim yarışması düzenlenmiştir.

Yarışmanın il finalleri  tamamlanmış ve ilimizden yarışmaya katılan eserler komisyon tarafından değerlendirilerek dereceye giren ilk üç eser belirlenmiştir.

Dereceye giren öğrencilerimiz:

İl Birincisi: AYŞEGÜL AYAN / MUĞLA GÜZEL SANATLAR LİSESİ 

İl İkincisi: ÖZLEM KOCABAŞ  / MENTEŞE ZÜBEYDE HANIM MTAL

İl üçüncüsü: İREM ÖYKÜ KARTAL /  MUĞLA GÜZEL SANATLAR LİSESİ

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, eserleriyle dereceye giren öğrencilerimizi kutluyoruz.

 

04-07-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.