MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARDIMCI KAYNAK KİTAPLAR ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRILMAYA BAŞLADI

Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan yardımcı kaynak kitapların dağıtımı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay'ın katılımlarıyla Menteşe ilçemiz Yerkesik İlkokulunda gerçekleştirildi.
YARDIMCI KAYNAK KİTAPLAR ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRILMAYA BAŞLADI

Millî Eğitim Bakanlığı, İlkokul 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrencilerin uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için her ay kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi hazırlanmaya devam ediyor.

Karar çerçevesinde her ayın ilk haftası hazırlanan destek paketine, ekim ayından itibaren Milli Eğitim Bakanlığının "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr" üzerinden ulaşılırken bugüne kadar toplam 23 milyon 518 bin yardımcı kaynak, kitap olarak bastırılıp öğrencilere ücretsiz ulaştırıldı. Bu kapsamda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Menteşe Yerkesik İlkokulunu ziyaret ederek yardımcı kaynak kitapların dağıtımına eşlik etti.

 

4. sınıf öğrencileriyle bir araya gelen İl Müdürümüz Emre Çay konuşmasında, hem mevcut eğitimi desteklemek hem de uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek adına yardımcı kaynak kitapların önemine değindi. İl Müdürümüz "Bakanlığımız, sizlerin öğrenme sürecine katkı sunmak ve derste işleyeceğiniz konuları pekiştirmenizi sağlamak adına elinizdeki kaynak kitapları hazırladı. Sizlere ücretsiz olarak ulaştırılan bu kaynak kitaplardan en üst seviyede istifade etmenizi diliyorum." diyerek öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

24-12-202124-12-202124-12-2021

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.