MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN ''23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI '' MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN ''23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI '' MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yıl dönümünü ve tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

           

23 Nisan 1920, özgürlüğü için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin yeniden dirilişin muştusudur. Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle, İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonlandırmış, bir tarih yazmıştır. Bu vesileyle ezelden beri hür yaşayan aziz milletimiz, ebediyete kadar hür yaşayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

 

Milli Mücadelemizin Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet iradesinin tecelli ettiği böylesine önemli bir günü geleceğin teminatı olan çocuklarımıza armağan ederek bu günü taçlandırmış, onlara duyduğu sevgi ve güveni ortaya koymuştur. Sevinç ve gururla kutladığımız bu bayram, sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, bilime, teknolojiye açılan aydınlık bir kapı olmuştur.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." sözünden feyz alarak yarınlarımızı en güzel şekilde yetiştirmek, eğitimci olarak bizlerin asli görevidir. Başöğretmenimiz Atatürk'ü, bizlere emanet ettiği ve en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni, sonsuza kadar yaşatma kararlılığımız, çocuklarımızda da aynı heyecanla devam edecektir.

           
Sevgili Çocuklar,

 

Sizler bizim aydınlık yarınlarımızın güvencesi ve egemenliğimizin teminatısınız. Şehit kanlarıyla sulanan bu cennet vatanın gelecek sahipleri sizlersiniz. Sizlere sağlanan olanaklardan en iyi biçimde yararlanmalı, öğrenmeye ve araştırmaya istekli, yeniliklere açık, bakış açısı geniş, sorunlara ve çevreye karşı duyarlı, sorumluluklarını bilen bir anlayışa sahip olmalısınız. Kültürümüzün ve geleneğimizin temeli olan dostluk, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü gibi değerlere önem vererek daha mutlu ve huzurlu, barış dolu bir dünyanın kurulabilmesi için çaba göstermelisiniz. En önemli göreviniz milli ve manevi değerlerimizi, inancımızı, milli birlik ve beraberliğimizi korumak, savunmak, yaşamak ve yaşatmak olmalıdır.

           

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadeledeki silah arkadaşlarını, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yâd ediyorum.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun.

                                                                      

                  Emre ÇAY

         İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.