MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DATÇA ESKİ HÜKÜMET KONAĞI, HALK EĞİTİM MERKEZİ OLARAK YENİLENİYOR

Milli Eğitim Bakanlığımızın sağladığı katkı ve ödenekler sayesinde, Valiliğimiz himayelerinde ihalesi yapılmış olan eski Datça Hükümet Konağının yenilenerek 05 Aralık 2022 tarihinde Halk Eğitimi Merkezi olarak Datçalı vatandaşlarımızın hizmetine sunulması planlanıyor.
DATÇA ESKİ HÜKÜMET KONAĞI,  HALK EĞİTİM MERKEZİ OLARAK YENİLENİYOR

Datça'da İskele Mahallesi Esenada mevkiinde bulunan eski Datça Hükümet Konağı, restore edildikten sonra atıl vaziyetten kurtularak açılan kurslar sayesinde yeniden yaşam merkezi haline gelecek.

Binanın Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne kesin tahsisi sağlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığınca sağlanan ödenekle, Mart 2022 tarihinde ihalesi gerçekleştirildi. Bina için özel projeler hazırlanarak binanın  dokusuna  ve tarihine  uygun tadilat çalışmaları için kollar sıvandı. 

Deniz kenarındaki tescilli ve tarihi binanın halk eğitimi merkezi olarak Datça'ya kazandırılacağını ve bundan duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay "Konum itibarıyla Datça'nın en gözde yerinde bulunan metruk durumdaki binayı yenileyerek Datça halkımızın hizmetine sunacak olmaktan son derece mutluyuz. Binanın estetik dokusuna bağlı kalarak tadilat çalışmalarımızı başlattık. Proje tamamlandıktan sonra ilçemize ve Bakanlığımıza güzel bir eser kazandırmış olacağız. Datçalı vatandaşlarımızın hizmetlerine sunulacak olmasında başta Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve Valimiz Sayın Orhan Tavlı olmak üzere emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.