MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN YIL SONU KARNE MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN YIL SONU KARNE MESAJI

Uzun süren bir pandemi sürecinin içerisinden geçerek Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in öncülüğünde, Valimiz Sayın Orhan TAVLI'nın destekleriyle tüm paydaşlarımızın göstermiş olduğu kararlılık, azim ve emeklerle, 2021-2022 eğitim öğretim yılını, yüz yüze tamamlamış bulunmaktayız. Bu bağlamda zamanın ve güncel gelişmelerin getirdiği yenilikler karşısında, sarsılmaz bir öneme sahip olan eğitim kavramının en hızlı, en etkili ve donanımlı şekilde geliştirilmesi konusunda el birliği ve gönül birliğiyle büyük bir emek sarf ettik.  Uzun soluklu bir çaba gerektiren bu eğitim öğretim yılımızın en başından son gününe kadar büyük fedakarlıklarda bulunan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve evlatlarının başarısında büyük katkısı olan tüm velilerimize teşekkür ediyorum.

 

Saygıdeğer Öğretmenim,

Ülkemizin geleceği olan evlatlarımız için her zamanki gibi var gücünüzle çalıştınız. Onların iyi yetişmiş, araştıran, sorgulayan ve üreten donanımlı bireyler olarak özelde ülkemize, genelde de dünyaya katacakları tüm iyilik ve güzellikler, sizlerin değerli gayretleri sayesinde olacaktır. Bu anlamda öğrencilerimizi yetiştirirken aslında geleceğimizi de şekillendiriyor olmak gibi önemli bir sorumluluğu üstlenerek vazifenizi hakkıyla yerine getirmiş olduğunuz için hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum.

 

Kıymetli Velilerimiz,

Sevgili öğrencilerimizin karnelerinde elde ettikleri başarıları tebrik ederken bizler için en büyük başarının genç nesillerimizin zihin, ruh ve gönül dünyalarının güzelleştirilmesi olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu bilinçle eğitim öğretim yılı boyunca en büyük paydaşımız olarak bizlerin yanında olup eğitim öğretim sürecinin en verimli şekilde yürütülmesi adına sağladığınız tüm katkılar için siz kıymetli velilerimize, şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki süreçte de evlatlarımızın en iyi şekilde yetişmesi için el ve gönül birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca yaz tatilinde, okullarımızda bulunan kütüphanelerin ve BİLSEM'de verilecek olan yaz okullarının  öğrencilerimiz için açık olacağını hatırlatmak isterim. Yaz tatilinin yarınlarımızın teminatı olan göz bebeğimiz öğrencilerimiz için en verimli ve en güzel şekilde geçmesi adına, sizlerin desteğine büyük önem veriyoruz.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bugün bir eğitim öğretim yılını tamamlayarak hayallerinize ve hedeflerinize doğru bir adım daha yaklaşmış oldunuz. Karnelerinizdeki notları, bir başarı ölçüsü olarak değil, zayıf ve güçlü yönlerinizi kısmen yansıtan bir tablo ve bundan sonraki yol haritanızda göz önünde bulundurmanız gereken bir nokta olarak değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Bu bağlamda tatil süresince dinlenebileceğiniz, eğlenebileceğiniz, bol bol kitap okuyabileceğiniz, akraba ziyareti yapabileceğiniz ve öğrenmeye devam edeceğiniz güzel bir yaz tatili diliyor; hepinizi çok sevdiğimizi bilmenizi istiyorum.

Ayrıca, 18 ve 19 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girecek olan tüm gençlerimizin YKS hazırlık sürecinde gösterdikleri sabırlı çalışmalarının neticesini en iyi şekilde alacaklarına inanıyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                 Emre ÇAY

                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.