MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST KARADENİZ'DE MUĞLA RÜZGARI ESTİ

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Karadeniz, düzenlenen ödül töreni ile noktalandı. Bir yıllık emek ve çalışmanın sonunda TEKNOFEST şampiyonu olan ve dereceye giren takımlar belli oldu. Muğla'nın farklı okullarından gençlerin yer aldığı takımlar, projeleriyle Türkiye'nin enleri arasında yer alarak biri şampiyonluk kupası olmak üzere 4 kupa kazandılar
TEKNOFEST KARADENİZ'DE MUĞLA RÜZGARI ESTİ

Samsun'un Çarşamba Havalimanı'nda düzenlenen ödül töreninde TEKNOFEST Karadeniz yarışmalarında şampiyon olan takımlara kupaları ve ödülleri verildi.

Roket Takımı Türkiye Şampiyonu

TEKNOFEST Liseler Arası Roket Yarışması'nda Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi koordinesinde kurulan Kavaklıdere Roket Takımı Türkiye şampiyonu oldu. Şampiyon öğrenciler, 3 Eylül'de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde şampiyonluk kupasını ve 70 bin Türk lirası birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldılar. Kavaklıdere Roket Takımı En İyi Sunum Ödülünün de sahibi olarak TEKNOFEST Karadeniz'i iki kupa ile tamamlamayı başardılar.

Muğla BİLSEM Üçüncülük Kupası

TEKNOFEST 2022 TÜBİTAK 2204-C Liseler Arası Kutup Araştırma Projeleri Yarışması'nda "Kutup Araştırma Üsleri İçin Yenilenebilir Bir Enerji Sistemi Tasarımı" adlı projeleriyle Türkiye üçüncüsü olan Muğla Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri de başarılarını aldıkları üçüncülük kupasıyla taçlandırdılar.

Marmaris Martılar Teknoloji Takımı Üçüncülük Kupası Aldı

Bir diğer üçüncülük ödülü ise Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi/ Martılar Teknoloji Takımından geldi. İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması'nda geliştirdikleri "Orman Yangınlarını Tespiti ve Yapay Zekayla Erken Uyarı Sistemi Projesi" ile dikkatleri üzerine çeken Marmaris Martılar Takımı Türkiye üçüncülüğü elde ederek TEKNOFEST üçüncülük kupasını aldılar.

İl Müdürü Emre Çay Öğrencileri Kutladı

Gençlerimizin  TEKNOFEST başarıları ile tüm Muğla'yı gururlandırdığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, "Gençlerimiz, inanarak yola çıktılar; gayret ettiler ve başardılar. TEKNOFEST Karadenizden 4 kupa ile dönen ve bizlere bu mutluluğu yaşatan gençlerimizi, onlara rehberlik eden danışman öğretmenlerimizi, emeği geçen, destekleriyle yanımızda olan herkesi yürekten kutluyorum." dedi.

06-09-202206-09-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.