MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA MİLLİ EĞİTİMDEN BODRUM HAYIRSEVERLERİNE VEFA YEMEĞİ

Bodrum'da okul yaptıran, okul yapımı için arsa bağışlayan ve yaptıkları yatırımlarla çocukların eğitimine katkı sağlayan hayırseverlerle, Bodrum'da düzenlenen programda bir araya gelindi.
MUĞLA MİLLİ EĞİTİMDEN BODRUM HAYIRSEVERLERİNE VEFA YEMEĞİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Kaymakamlığı tarafından organize edilen ve Bodrum Ramada Resort otelde gerçekleştirilen davete; Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal katıldı.  

Gecenin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay yaptı. Davetlileri selamlayarak "Yüce Gönüllü Hayırseverlerimiz" diyerek sözlerine başlayan İl Müdürümüz Emre Çay, "Yüce gönüllü diyorum; çünkü hayırsever olmak için üst seviyede gelir sahibi olmanın yeterli olmadığını, gönlümüzün bu anlamda yücelik makamına erişmesiyle ortaya çıkacağına inanıyorum. 45 okul, 2 kurum ve bir spor salonu olmak üzere 48 eğitim yatırımı kazandıran, bunun yanında okullarımıza sayısız destek sunan ve ilçemizin %50'sinin hayırsever yatırımları ile bezenmiş olmasından dolayı siz hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi

İl Müdürümüz Emre Çay "Bir yılı düşünürseniz tohum ekin, on yılı düşünürseniz fidan dikin, eğer 100 yılı düşünürseniz insan yetiştirin anlayışıyla yüzyıllarımız, geleceğimiz, aydınlık Türkiye'miz için yapmış olduğunuz bu kıymetli eserler için teşekkür ediyor; ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir, biz de milli eğitim camiası olarak bu sorumluluğu üzerimizde taşıyor ve çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu bir teşekkür yemeği, bir vefa yemeği, bizler yaptığımız iyiliği unuturuz; fakat bize yapılan iyiliği asla unutmayız. Bugün burada, Türkiye'nin hayırsever potansiyeli anlamında en özel ilinin en özel ilçesinde siz hayırseverlerimizle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum." dedi.

Programa katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise hayırseverlerin eğitime verdiği desteğe vurgu yaparak "Devletimiz bütün gücüyle eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Hayırseverlerin desteğiyle bu büyük coğrafyamızda eğitimde eksik kalmıyor." dedi.

Programda davetlilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir yaptığı konuşmada; "Hayırseverlik, insanlığın büyüklüğünün merkezinde bulunur. Bugün burada eğitim gönüllüsü çok kıymetli hayırseverlerimizle bir araya geldik. Kıymetli hayırseverlerimiz, aynı zamanda devletimizin de bazı yüklerini sırtlanıyor. Bu anlamda aslında her biri adeta bir kamu gönüllüsü gibi. İyilik aynı zamanda bulaşıcıdır. Hiçbir karşılık beklemeksizin yapılan yardımların verdiği hazzı dünyada hiçbir işte bulamazsınız. Beni ziyadesiyle mutlu eden, bu buluşmaya katılan çok kıymetli hayırseverlerimize yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

Bodrum'da 45 okul, 2 kurum ve 1 adet spor salonunun hayırseverler tarafından yapıldığı hatırlatan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, "İlçemizdeki okulların hemen hemen yarıya yakını hayırsever vatandaşlarımızın yaptırdığı okullar. Var olun, eksik olmayın inşallah. Eğitimin yanında hayırseverlerimizin ilçemize çok büyük katkıları var, camiler ve birçok kurumlarımız var." dedi. 

Hayırseverlerin özgeçmişlerinin okunduğu gecede, canlı müzik dinletisi ile yemeğe eşlik edildi. Yemek sonunda ebediyete intikal eden hayırseverler için dua okundu. Davetlilere günün hatırası hediye takdimi gerçekleştirildi.

02-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.