MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNDE DEPREMZEDE KADINLARIMIZ İÇİN MORAL ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde, afet bölgesinden gelen depremzede kadınlara moral olması için yöresel mutfak lezzetlerinin tanıtıldığı atölye çalışması düzenlendi. Olgunlaşma Enstitüsü usta öğreticileri ve kursiyerleri, Hataylı depremzede kadınlarla birlikte Hatay mutfağının coğrafi işaretli lezzeti olan 'Hatay kömbesi' yaptılar.
MUĞLA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNDE DEPREMZEDE KADINLARIMIZ İÇİN MORAL ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkıma sebebiyet veren depremlerin ardından, Hatay'dan Muğla'ya gelen 45 bin civarında depremzede geçici barınma ve konaklama merkezlerinde misafir ediliyor. Depremin yaralarını sarmak için çalışmalar aralıksız sürdürülürken afetzede vatandaşlar için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde depremzede kadınlar için moral etkinliği düzenlendi. Hatay'dan Muğla'ya gelen depremzede kadınlar için Hatay'a özgü 'Hatay kömbesi' atölye çalışması gerçekleştirildi. Düzenlenen atölye çalışmasında Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Can Kaptan rehberliğinde, Hatay'dan gelen misafirler tarafından kursiyerlere Hatay kömbesinin yapılış aşamaları anlatıldı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel, atölye çalışmalarında misafirlere eşlik etti.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Mehmet Keleş, "6 Şubat'ta meydana gelen depremler 11 ilimizi doğrudan etkilediği gibi ülke olarak hepimizi derinden sarstı. Depremin olduğu ilk günden itibaren Valiliğimizin destekleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonunda, usta öğreticilerimizin ve kursiyerlerimizin özverili çalışmaları ile Muğla Olgunlaşma Enstitümüzde battaniyeden uyku tulumuna, kışlık kıyafetlerden atkı, bere, şapka gibi malzemelere ve çocuklar için oyuncaklara kadar binlerce ürün ürettik, üretmeye de devam ediyoruz. Bugün deprem bölgesinden ilimize gelen depremzede misafirlerimizi kurumumuzda ağırladık. Onlara moral olabilmek adına atölye çalışmaları gerçekleştirdik. Hataylı kadınlarımız ile Hatay kömbesi tanıtımı ve üretimini yaparak kültürel bir kaynaşma sağlamış olduk." ifadelerini kullandı.

03-03-202303-03-202303-03-202303-03-202303-03-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.