MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

2020 yılının ilk İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Muğla İŞKUR Müdürlüğü Toplantı Salonunda Muğla Valisi Esengül Civelek Başkanlığında gerçekleştirildi.
İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 

İŞKUR'da düzenlenen toplantıya, Vali Esengül Civelek, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Muğla'da iş gücüne katılım ve istihdam oranlarının Türkiye ortalamasına göre çok iyi bir konumda olduğunu belirten Vali Civelek, Muğla'daki istihdamın geliştirilmesi hususunda alınacak kararlar, yapılacak uygulamalar konusunda İl İstihdam Kurulu olarak değerlendirmeler yapmak üzere bir araya geldiklerini ifade etti.

 

Milli Eğitim Müdüründen Mesleki Eğitim  Sunumu

İl Müdürü Pervin Töre, Meslek Liseleri ve mezun öğrencilerin sektörde istihdamı konusunda sunum gerçekleştirdi. Töre sunumunda Önümüzdeki yıl meslek liselerimizde  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılması planlanan alan ve  dallar hakkında kurula bilgi verdi.

 

 

 

2019 Yılında yapılan çalışmalar

2019 yılında yapılan çalışmaların genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda; 6 bin 317 işveren ziyareti, 59 bin 507 iş arayan ve danışan görüşmeleri, 6 bin 866 kişiye iş arama becerileri eğitimi verildiği ifade edildi. 1 Ocak 2019'dan itibaren 21 bin 57 kişinin özel sektörde işe yerleştiği ve İş Başı Eğitim Programı kapsamında 7 bin 653 kişinin kalıcı olarak istihdam edildiği belirtildi. İŞKUR tarafından açılan İşbaşı Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Kursları, Girişimcilik Eğitimi, Toplum Yararına Program ve Sosyal Çalışma Programından 2019 yılında 11 bin 707 kişinin faydalandığı ifade edildi.

Toplantıda İşgücü Eğitim Planı kapsamında ihtiyaç ve talepler doğrultusunda açılması planlanan kurs ve eğitimler görüşüldü. Yine gündem maddeleri arasında yer alan Engellilere ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje Desteği kapsamında sunulmuş olan projelerin görüşülmesi ile devam eden toplantı karşılıklı görüş ve temennilerin ardından sona erdi. 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.