MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 'Mareşal ve Gazi' unvanı verilişinin 101. yıl dönümünde, 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlamanın milletçe onurunu yaşıyoruz.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanları, fedakarlıkları  ile ölümsüz destanlarımızın sahipleridir. Tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatan uğruna canlarını hiçe sayan kahramanlarımız, Türk milletinin kalbinde her zaman müstesna bir yere sahip olacaktır.

Bugün millet olarak birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içinde bu vatanı korumak ve yükseltmek, geleceğimizi emanet edeceğimiz nesilleri vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu yetiştirmek millî bir görevimizdir.

Bu anlamlı gün dolayısıyla, başta Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü, en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                               

Emre ÇAY

İl Millî  Eğitim Müdürü


Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.