MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, Samsun'da başlatılan kurtuluş mücadelesinin 104. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Her milletin tarihinde kader anı dediğimiz önemli dönüm noktaları vardır. Türk milletinin tarihinde de 19 Mayıs 1919, o dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs tarihi, vatan ve bayrak sevgisini her türlü değerin üstünde gören Türk milletinin "Ya İstiklal, Ya Ölüm!" düsturuyla sürdürdüğü var oluş mücadelesinin ilk adımı, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı ilk gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylesine anlamlı ve önemli bir günü gençliğe ilham kaynağı olması adına ithaf etmiş, tüm ümidinin gençlerde olduğunu; "Gençler, cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözleriyle tarihe not düşmüştür.

Sevgili Gençler,

İstiklalimiz için milletçe ne kadar büyük bedeller ödediğimizi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında yaşanan zorlukları her zaman göz önünde bulundurarak ülkemizi hep birlikte daha huzurlu, daha müreffeh yarınlara taşımanın gayreti ve çabası içerisinde olacağınıza inanıyor; Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına kapı aralarken bilimde, teknolojide, sporda, sanatta ülkemizi daha da yukarılara taşıyacak ve Türkiye yüzyılını inşa edecek olan siz gençlere sonsuz güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

   Emre ÇAY

 İl Millî Eğitim Müdürü

 

  18-05-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.