MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI VE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI VE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

 

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI VE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

  

Geleceğimizin teminatı olan kıymetli öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutlayacağımız bu eğitim ve öğretim yılını, yepyeni umutlarla karşılarken Türkiye Yüzyılına giden yolda, emin adımlarla ilerliyoruz. Yarınlarımızın umudu çocuklarımızı ve gençlerimizi; bilimin aydınlık ışığında, vatanını ve milletini seven, millî ve manevi değerlere sahip bireyler olarak en iyi şekilde yetiştirmek adına var gücümüzle çalışmaktayız.

İnsan hayatında beşikten mezara kadar devam eden eğitim ve öğretim, sürekli olarak yenilenmeyi zorunlu kılan dinamik bir alandır. Gelişen ve değişen dünyada kültür ve medeniyetimizin değerlerini koruyarak varlığımızı sürdürebilmemiz, çocuk ve gençlerimize sunacağımız nitelikli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkündür.

Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sayın Bakanımız ve Sayın Valimizin himayelerinde, devletimizin tüm imkânlarını seferber ederek okul öncesinden ortaöğretime kadar her kademedeki okullarımızın ve kurumlarımızın fizikî şartlarını ve eğitim kalitesini daha da yükseltmeye, öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine destek sunmaya ve ilimizi ileriye taşıyacak yenilikçi projelerimizi hayata geçirmeye, bu dönemde de devam edeceğiz.

Değerli Meslektaşlarım,

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözlerinde ifade ettiği gibi "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." şiarıyla, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan, görevini özveriyle ifa eden siz kıymetli eğitim neferlerinin rehberliğinde ve önderliğinde, Türkiye Yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz.Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için büyük bir özveriyle çalıştığınızı biliyor; sizlere sonsuz güveniyor ve yürekten inanıyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

Hepiniz için eğitim öğretim hayatınızda yeni bir başlangıç dönemi. Yeni başlangıçlar, ardından yeni başarı hikâyelerini getirir. Bunun için de çok çalışmalı, emek harcamalı, öğretmenlerinizi can kulağıyla dinlemeli, Bakanlığımızın sizler için hazırlamış olduğu ders kitaplarını iyi değerlendirmeli, azimli ve gayretli olmalısınız. Akademik başarınızın yanında erdemli, güzel ahlaklı, iyi bir insan olmanızı, kendinizi çok yönlü geliştirmenizi, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda da aktif olmanızı son derece önemsiyoruz.  

 Kıymetli Veliler,

Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızın sorumluluğunu, omuzlarımızda ve yüreğimizde hissediyoruz. Sizlerle beraber el ele, omuz omuza hep birlikte çocuklarımızı hayata hazırlayacağız. Siz kıymetli velilerimizi, her zaman olduğu gibi okullarımızda, öğretmen ve yöneticilerimizle iş birliği içinde görmek bizleri mutlu edecektir. Sizlerin sabrı, sevgisi, ilgisi ve fedakârlığıyla yavrularımız, yarınlara en güzel şekilde hazırlanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın İlköğretim Haftası'nı kutluyor; 2023-2024 eğitim öğretim yılının başarılı, sağlıklı ve mutlu geçmesini diliyorum.

 

 

 

Emre ÇAY

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.