MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Emre ÇAY, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Tarihini eşsiz zaferlerle süsleyen aziz Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembollerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünü kutluyor olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün komutasında, "Ya İstiklal, Ya Ölüm" şiarıyla Türk milletinin maddi ve manevi tüm varlığını ortaya koyduğu Kurtuluş Mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nde kazanılan büyük zaferle destanlaşmış; Türk milleti, vatan bütünlüğünden ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Aynı zamanda bu zafer, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de ilham kaynağı olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "30 Ağustos Zaferi, Türk tarihinin en önemli dönüm noktasıdır. Besbellidir ki yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı..." sözleriyle 30 Ağustos Zaferi'nin tarihimizdeki yerini anlamlı biçimde ortaya koymuştur.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye Yüzyılı'na giden yolda kararlılıkla ilerlerken eğitim camiası olarak bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanına, milletine, insanlığa faydalı nesiller yetiştirme hedefinden asla şaşmayacağız. Vatanımızı yüceltmek, yükseltmek, daha müreffeh bir toplum haline getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümünü kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 Emre ÇAY

İl Millî Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.