MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN CUMHURİYETİMİZİN 100. YIL DÖNÜMÜ VE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN CUMHURİYETİMİZİN 100. YIL DÖNÜMÜ VE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, aziz Türk milletinin azmi ve kararlılığıyla kurulan Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü, hep birlikte kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Türk milletinin hür yaşama iradesinin, birlik ve beraberlik ruhunun nişanesi olan Türkiye Cumhuriyeti, milletimize emanet edilmiş en büyük miraslardandır. Bu büyük eserin emanetçileri olarak Cumhuriyetimizi yüceltmek ve ilelebet yaşatmak, hepimiz için önemli bir vazifedir.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, geçmişimizden aldığımız ilhamla, geleceğe umutla bakıyor; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin daha da ötesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Millî eğitim camiası olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister!" sözünü şiâr edinerek geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı, bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerle donanmış, vatanını ve milletini seven, güçlü bireyler olarak "Türkiye Yüzyılı" vizyonuyla yarınlara hazırlamaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti'nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Emre ÇAY

 İl Millî Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.