MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

 İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMRE ÇAY'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Yoğun bir çalışma temposunun ardından 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemini, ilimizde 167 bin 13 öğrencimiz ve 15 bin 547 öğretmenimizle tamamlamış bulunuyoruz. Tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, gösterdikleri gayret ve çalışmalarından dolayı yürekten kutluyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Dönem boyunca ortaya koyduğunuz gayret ve çalışmaların geri bildirimi olan karnelerinizi bugün alıyorsunuz. Karne heyecanınızı en içten duygularımla paylaşıyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

Karne, akademik başarı durumunuzu yansıtmanın yanında eksikliklerinizi fark etmeniz ve önümüzdeki dönem için tedbirler almanız adına da bir imkândır. Kat'i suretle kişiliğinizi, zekânızı kategorize eden bir gösterge değildir. Sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyelinizin karnelere sığmayacak kadar büyük olduğunu unutmamalısınız. Şunu bilmelisiniz ki her biriniz ayrı bir değer ve emsalsiz bir cevhersiniz. Kendinizi çok yönlü geliştirmenizi, akademik başarılarınızın yanında sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda da aktif, erdemli, güzel ahlaklı, vatanına ve milletine hayırlı bireyler olarak yetişmenizi son derece önemsemekteyiz. "Türkiye Yüzyılı"nı sizlerle birlikte inşa edeceğimize yürekten inanıyorum. Hepinizi gayretlerinden dolayı kutluyor, verimli ve güzel bir tatil dönemi geçirmenizi, ikinci döneme zinde bir başlangıç yapmanızı diliyorum.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

         Ülkemizin, ilimizin geleceğinin inşasında sizin emeklerinizin, fedakârlıklarınızın payı çok büyük. Çocuklarımızda var olan cevherleri, bir kuyumcu titizliğiyle ortaya çıkarıyor, milletimizin geleceğini biçimlendiriyorsunuz. Mesleki gelişiminize değer katacak güzel çalışmalarla emsal oluşturuyorsunuz. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için gösterdiğiniz tüm gayretler  için  teşekkür ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Biliyorum ki evlatlarınızın her zaman yanında ve onların destekçilerisiniz. Öğrencilerimizin başarılı, sorumluluk sahibi ve mutlu birey olmaları adına her türlü özveriyi gösteriyorsunuz. Çocuklarınızın başarılarının sadece karne notlarından ibaret olmadığını onları, davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmek gerektiğini hatırlatarak tüm emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyorum.

 

Emre ÇAY

İl Millî Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.