MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE ÇEVRİMİÇİ ÇALIŞTAYA KATILDI

TED Bodrum Koleji ev sahipliğinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile "Çevrim İçi Öğrenme Ortamlarında Ders Tasarımları Çalıştayı" gerçekleştirildi.  
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE ÇEVRİMİÇİ ÇALIŞTAYA KATILDI

Açılış konuşmasını; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin yaptığı çalıştayda, 41 öğretmenin 36 sunumu yer aldı. Programa, Google Meet uygulaması üzerinden, Türkiye genelindeki yaklaşık 3 bin öğretmen katıldı. Uzaktan eğitim sürecinde, her öğrenciye ulaşmak, kalıcı öğrenmeyi pekiştirmek ve öğrenme ortamlarını zenginleştirmek amacıyla gerçekleştirilen çalıştay, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, açılış konuşmasında, gerçekleştirilen etkinliğin önemine vurgu yaparak bu tür faaliyetlerin eğitimciler, öğrenciler ve toplumun gelişmesine doğrudan katkı sağladığını belirtti. Pandemi sürecinde uzaktan eğitimde, Milli Eğitim Bakanlığının ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmalarından, öğretmenler ve yöneticilerin üstün çaba ve gayretlerinden bahseden Töre "Artık her ev bir okul, her oda bir sınıf." ifadelerine yer verdi.

Sistemsel dönüşümün öğretmenin değişmesiyle mümkün olacağını belirten Töre, "Bugün bilgi bir şelale gibi akıyor, ne damacanaya sığdırabiliriz ne de sırtımızda taşıyabiliriz, onun için altında ezilmemeliyiz. Artık her öğrenciye eline bir bardak almayı ve ne zaman ihtiyaç duyarsa gidip şelaleden bardağını doldurabilmeyi öğretmeliyiz." dedi.

Bizden sonraki kuşakların terminolojisinin bile farklı olacağını belirten İl Müdürü Töre, "Mekandan bağımsız olarak eğitimde sürekliliği sağlamaya çalıştığımız bu süreçte 'yeni öğrenen profilinin'  uzaktan / online eğitime tam adaptasyonlarına ve her şeyi fevkalade öğrendiklerine şahit oluyoruz." dedi.

Çalıştay, Eğitim Uzmanı Ece Karaboncuk'un moderatörlüğünü yaptığı 'Eğitimde Dönüşüm Paneli' ile devam etti. Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sevinç Atabay, TEDMEM Direktörü Prof. Dr. Emin Karip ve 9 Eylül Üniversitesi'nden Akademisyen Dr. Burak Karabey'in görüşlerinin paylaşıldığı panelde, 'eğitimde dönüşüm', 'hibrit insan olma', 'eğitimin geleceği' ve 'eğitimde dijitalleşme' gibi konu başlıkları yer aldı.

36 ayrı sunumun yer aldığı çalıştayda, TED Bodrum Koleji öğretmenleri, çevrim içi ortamlarda gerçekleştirdikleri öğrenmeyi kalıcı hale getiren, farklılaştırılmış ders uygulamalarını, örnek çalışmalarla meslektaşlarına anlattı. Panel sonrası, TED Bodrum Kolejinde çalışan öğretmenler, uzaktaki meslektaşlarıyla gün boyu fikir alışverişinde bulundular.

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.