MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE'NİN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Sevgi dolu yürekleri, emekleri ve fedakarlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, ruhundaki ışıkla insanlığın umudunu yeşerten aileye ve topluma güç katan tüm kadınlarımızın '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE'NİN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

 

Tüm kadınlarımıza başarılarıyla örnek olan, adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, cesur ve özgüveni yüksek, ülkemize hizmetleriyle değer katan kadınlarımız, 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonumuza giden yolda en önemli güvencemizdir.

Kadınlar, toplumumuzun ve yarınlarımızın mimarıdır. Bu bağlamda demokratik, ileri bir toplum ve güçlü bir Türkiye için kadınların, toplumsal yaşamın her alanında var olmaları hatta konumlarının daha da güçlendirilmesi önem arz etmektedir. Kahramanlıkları, fedakârlıkları, başarıları, girişimci ruhlarıyla adını tarihe yazdıran kadınlarımız, bizim için onur ve gurur kaynağıdır. Günümüzde eğitimden, siyasete, spordan, sanata hayatın her alanında başarılı ve aktif rol oynayan kadınlarımızın arttığını görmek bizlere cesaret ve ilham vermektedir. Kadınlarımız sadece iş hayatında değil, aile yaşantısında annelik vasfıyla güçlü nesillerin yetişmesinde öncü rol oynamaktadır.

Bu vesileyle vatan uğruna, millet uğruna, bayrak uğruna canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli anneleri ile eşleri, engelliçocuklarımızın fedakar anneleri başta olmak üzere tüm kadınlarımızın bir kez daha '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor; gücünü tüm dünyaya kanıtlayan Türk kadınının, hayatın her alanında sağlıklı, mutlu ve başarılı bir şekilde yer almasını diliyorum.

 

 

     Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.