MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE'NİN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 796 okulumuzda, 13.308 öğretmenimiz ve 152.549 öğrencimiz ile ders başı yapmaya hazırız.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE'NİN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN PERVİN TÖRE'NİN 2019/ 2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI VE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

 

Uzun bir yaz tatilinden sonra yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın mutluluğunu, heyecanını ve coşkusunu beraberce yaşıyoruz. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 796 okulumuzda, 13.308 öğretmenimiz ve 152.549 öğrencimiz ile ders başı yapmaya hazırız. 

Sayın Valimizin himayelerinde, tüm okullarımızda gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Yaz dönemi boyunca okullarımızın tadilat ve onarımı yapılmış, taşımalı eğitimin bütün iş ve işlemleri tamamlanmıştır. Toplam 407 taşıma merkezi okulumuzda, 21.756 öğrencimizin eğitime erişimi sağlanacaktır. 13 ilçemizde, öğrencilerimizin ders kitapları, devletimizin imkânları sayesinde tam bir şekilde masalarının üzerine konulmuştur.

     Hepinizin de bildiği üzere eğitim bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öngördüğü gibi "Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder."  Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak yegâne unsur, eğitimdir. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda,eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük edip  millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. 

       Değerli Öğretmenlerim,

     Heykeltıraş mermere ne ise öğretmen de çocuğa odur.Özverili çalışmalarınızla, öğrencilerimizi bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacağınıza, inanıyor; kutsal görevinizde başarılar diliyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Okul, sizin ikinci eviniz; öğretmen ve arkadaşlarınız ise ikinci ailenizdir. Bu eğitim yuvasında, öğretmenlerinizin rehberliğinde bilgiyi, iyiyi, doğruyu, güzeli öğrenecek, hayata hazırlanacaksınız. Geleceğimizin teminatı sizlere güveniyor, başarılar diliyorum. 

 

Saygıdeğer Velilerimiz,

Sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımızdır. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı hayata beraberce hazırlayacağız. Eğitim öğretim sürecinde, sizlerle işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyarız.

Bu duygu ve düşüncelerle ilköğretim haftasını kutluyor;  2019/2020 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 

Pervin TÖRE

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi Blok No 12 İç Kapı No 1 MENTEŞE / MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.